birgün

14° AÇIK

Aylar sonra kısıtlamasız ilk hafta sonu: Yurttaş kendini sokağa attı

Kontrollü normalleşme sürecinin kısıtlamasız ilk cumartesi gününde yurttaşlar sokaklara akın etti. İstanbul’da trafik yoğunluğu oluşurken, meydanlarda da kalabalıklar göze çarptı.

GÜNCEL 06.03.2021 16:31
Aylar sonra kısıtlamasız ilk hafta sonu: Yurttaş kendini sokağa attı
Abone Ol google-news

Türkiye bugün, ‘kontrollü normalleşme’ sürecinin ilk hafta sonunu yaşıyor. Çok yüksek riskli iller dışında, bugün herhangi bir ilde kısıtlama yok.

Yaklaşık 4 aydır hafta sonunu karantinada geçiren İstanbullular da sabah saatlerinden itibaren kendilerini sokaklara attı.

İstanbul’un en işlek bölgelerinden Eminönü ve civarında da yoğunluk çöze çarptı.

kisitlama-kalkti-yurttas-kendini-sokaga-atti-849342-1.

Bebek Sahili'nde de hareketlilik yaşandı. Havadan görüntülenen sahilde kimi vatandaşlar balık tutarken, kimileri de yürüyüş yaptı. Bebek-Arnavutköy sahil şeridinde trafik oluştuğu görüldü.

Kısıtlamasının cumartesi günü kalkmasıyla İstanbul’da genel olarak trafik yoğunluğu oluştu. Boğaz Köprüsü’nde oluşan trafik yoğunluğu azaltmak polisler çalışma başlattı.

İBB haritasında trafik yoğunluğu öğleden sonra yüzde 80'e yaklaştı.

Uzmanlar, kontrollü normalleşme sürecinde tedbirlerin elden bırakılmaması ve maske takmak başta olmak üzere tüm önlemlerin eksiksiz alınması gerektiğini vurguluyor.

kisitlama-kalkti-yurttas-kendini-sokaga-atti-849343-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol