birgün

17° AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.05.2020 12:57

Aylin Nazlıaka'dan damacana fotoğrafı gönderen Gökçek'e yanıt: 'Gökçek selfie yollamış'

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'boş damacana şişesi' gibi dediği Melih Gökçek, Ankara Belediyesi'nin yardım kampanyası için destek isteyen eski CHP milletvekili Aylin Nazlıaka'ya boş damacana şişesi fotoğrafı gönderdi. Gökçek'in paylaşımına Nazlıaka'dan yanıt geldi

Aylin Nazlıaka'dan damacana fotoğrafı gönderen Gökçek'e yanıt: 'Gökçek selfie yollamış'

CHP eski milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı ‘Ankara Tek Yürek’ kampanyasına twitter hesabından “İmkanı olup iyilik bulaştırmak isteyenler ankaratekyurek.com adresini ziyaret edebilir” notuyla destek verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden el çektirilen Melih Gökçek, Nazlıaka’nın paylaşımına boş damacana fotağrafı ve gülücük işaretiyle yanıt verdi. Aylin Nazlıaka da Gökçek’ten gelen damacana fotoğrafını “Gökçek selfie yollamış” notuyla yanıtladı.

NE OLMUŞTU?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Mayıs'ta Kazan'da yaşanan yangınla ilgili gerçek dışı iddialarda bulunan Melih Gökçek'e yanıt vermişti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

"Ağlayarak Belediyemizi terk etmek zorunda kalan, kapının önüne boş damacana şişesi gibi konulan Melih Gökçek, ahlak dışı iftira kampanyalarına bu kez insan canı üzerinden devam etmiştir. Bu şahıs ve talimat verdiği 'trol hesaplar', 6 Mayıs'ta Kahramankazan'da tiner depolama faaliyeti gösteren işyeri yangınında, yangına müdahale etmek üzere yola çıkan bir itfaiye aracının arızalanması sonucunda iki vatandaşımızın hayatını kaybettiğini iddia edecek kadar alçalmışlardır. Türkiye’de başarıları ile bilinen Ankara İtfaiyesi teşkilatını bu tip hayasız söylemlerle anıp, 'Ben böyle bir Belediye bırakmadım' demek de, ancak böyle birinin meşrebine yakışırdı."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol