birgün

8° PARÇALI BULUTLU

KADIN 30.12.2020 13:48

Aylin Sözer için öğretim üyesi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi

Maltepe'de öldürülen öğretim üyesi Aylin Sözer için İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde tören düzenlendi.

Aylin Sözer için öğretim üyesi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi

İstanbul Maltepe'de Kemal Ayyıldız tarafından katledilen akademisyen Aylin Sözer anısına öğretim görevlisi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi. Törende Sözer'in meslektaşları ve öğrencileri hazır bulundu.

Özer’in öğrencileri ve meslektaşları öldürülen akademisyenin çalışma odasına fotoğrafını asarak çiçek bıraktı.

Üniversitenin bahçesinde düzenlenen törende meslektaşları Sözer’in anısına konuşma yaparken tüm sevenleri ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul’da Kemal Delbe isimli erkek, kendisinden ayrılan Akademisyen Aylin Sözer'i yakarak vahşice katletmişti. Sözer'den haber alamayan kardeşleri durumu polis ekiplerine bildirmiş, Sözer'in yaşadığı eve gelen polis ekipleri içeride birinin olduğunu fark etmişti.. İçeri giren polisler Delbe'yi ve yerde yatan Aylin Sözer'i görmüş, Delbe kendisini gözaltına almak isteyen polislere saldırarak, üzerlerine yanıcı sıvı dökmek istemişti. Kemal Delbe gözaltına alınırken bu esnada çevredekiler linç girişiminde bulunmuştu. Yakılarak öldürülen Sözer'in özel bir üniversitede öğretim görevlisi olduğu öğrenilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol