birgün

0° HAFİF KAR DUŞU

AYM’ye atanan Seferinoğlu’ndan skandal paylaşımlar!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi üyeliğine eski AKP Milletvekili Yıldız Seferinoğlu’nu, Vatikan Büyükelçiliği’ne ise basın danışmanı Lütfullah Göktaş’ı atadı. Osman Ali Feyyaz Paksüt’ün emekliliğe ayrılmasının ardından Anayasa Mahkemesi’nin bir üyelik koltuğu boşaldı. Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyeliği’ne Adalet Bakanı Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’nu atadı. Avukat olan Seferinoğlu, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde […]

SİYASET 25.01.2019 16:08
AYM’ye atanan Seferinoğlu’ndan skandal paylaşımlar!
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi üyeliğine eski AKP Milletvekili Yıldız Seferinoğlu’nu, Vatikan Büyükelçiliği’ne ise basın danışmanı Lütfullah Göktaş’ı atadı.

Osman Ali Feyyaz Paksüt’ün emekliliğe ayrılmasının ardından Anayasa Mahkemesi’nin bir üyelik koltuğu boşaldı.

Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Üyeliği’ne Adalet Bakanı Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’nu atadı. Avukat olan Seferinoğlu, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AKP’den milletvekili seçilmişti. 24 Haziran seçimlerinde Meclis’e girmeyen Seferinoğlu seçim sonrası ise Adalet Bakanlığı bakan yardımcılığı görevini yürütmüştü.

Seferinoğlu’nun kişisel Twitter hesabından muhalefet partileri aleyhine birçok paylaşım yaptığı ortaya çıktı. Özellikle CHP ve HDP’yi hedef alan yeni AYM Üyesi, bundan böyle muhalefet partilerinin yaptığı başvuruları ‘değerlendirecek!’

BASIN DANIŞMANI ELÇİ OLDU

Ayrıca, yayımlanan karara göre, Vatikan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mehmet Paçacı merkeze alınırken Lütfullah Göktaş Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliği’ne atandı.

Göktaş, Roma’da NTV’nin İtalya temsilcisi ve Anadolu Ajansı’nın İtalya muhabiri olarak görev yaptı. Şubat 2011’de “Başbakanlık Basın Danışmanı” olarak atanması üzerine İtalya’dan Türkiye’ye dönen Göktaş, 2011-2014 yıllarında Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, basın danışmanı olarak çalıştı. Göktaş, Erdoğan’ın 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra da Cumhurbaşkanlığı basın başdanışmanı olarak görev yaptı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol