birgün

21° AÇIK

Aynur Doğan Harbiye’de: Konsere yoğun ilgi

Derince’deki konseri AKP’li belediye tarafından iptal edilen Kürtçe müziğin sevilen ismi Aynur Doğan, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda dinleyicileriyle buluştu. Doğan’ın konserine büyük ilgi gösterildi.

GÜNCEL 28.05.2022 22:58
Aynur Doğan Harbiye’de: Konsere yoğun ilgi
Abone Ol google-news

Kürtçe müziğin sevilen ismi Aynur Doğan, İBB Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda bu akşam dinleyicilerle buluştu.

Kocaeli'deki konserinin iptal edilmesinin ardından kamuoyunun destek verdiği Doğan, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'ndaki konserinde de yoğun alkış aldı.

Doğan’ın konserine yoğun ilgi gösterildi ve biletler tükendi. Saat 21.00’de başlayan konserde Aynur Doğan, Kürtçe ve Türkçe şarkılar seslendirdi.

Dinleyiciler büyük bir coşkuyla şarkılara eşlik ederken, halay da çekti. Doğan konser sonunda, “Hayaldi gerçek oldu” dedi.

Kocaeli’nde AKP’li Derince Belediyesi, 20 Mayıs’ta Derince Açık Hava Sahnesi'nde düzenlenmesi planlanan Aynur Doğan konserini iptal etmişti. Belediyeden yapılan açıklamada, “İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir” denilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol