birgün

24° AZ BULUTLU

KADIN 19.06.2020 11:05

Ayrılmak istediği erkek tarafından vurulan kadın, kanıyla yere not bıraktı: Beni Ragıp vurdu, üzülmeyin, kurtuldum

23 yıllık evliliği boyunca şiddet gördüğü erkekten ayrılmak isteyen Nurtaç, evli olduğu Ragıp Canan tarafından vuruldu. Nurtaç, öleceğini düşünerek kanıyla "Beni Ragıp vurdu, üzülmeyin, kurtuldum" yazarak not bıraktı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Nurtaç Canan'ı silahla vuran Ragıp Canan isimli erkeğin gözaltına alındığını açıkladı

Ayrılmak istediği erkek tarafından vurulan kadın, kanıyla yere not bıraktı: Beni Ragıp vurdu, üzülmeyin, kurtuldum

Ayrılmak istediği Ragıp Canan isimli erkek tarafından defalarca kurşunlanan Nurtaç Canan, öleceğini düşünerek kanıyla evli olduğu erkeğin ismini yere yazdı. Yerde, "Annem babam hakkınızı helal edin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum" notu bulundu.

23 yıllık evliliği boyunca Ragıp Canan isimli erkeğin şiddetine maruz bırakılan Nurtaç Canan, ayrılmak için İstanbul Zeytinburnu’ndaki eve gidince Ragıp Canan tarafından defalarca silahla kurşun sıkılarak öldürülmeye çalışıldı.

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, vücuduna 5 kurşun isabet eden Nurtaç Canan yere yığıldı. Ragıp Canan ise kadının banka kartı ve telefonunu alarak kaçtı. Hareket edemeyen Nurtaç Canan, öleceğini düşünerek kendi kanıyla yere şu yazıyı yazdı: ‘Annem babam hakkınızı helal edin. Üzülmeyin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum.’

Hastaneye kaldırılan Nurtaç Canan vücuduna isabet eden mermiler nedeniyle yürüyemiyor. Hâlâ yakalanamayan saldırganın mesaj atarak ve akrabalarına araya sokarak barışmaya çalıştığını söyleyen Nurtaç Canan “O adam yarım bıraktığı işi tamamlamak istiyor” dedi.

'ÖLDÜRMEDEN VAZGEÇMEYECEK'

Nurtaç Canan şu ifadeleri kullandı:

“Korktuğum için şikâyette bulunamadım hiç. Genç kızları taciz etti. Müşterimle beni aldattı. Beni vurduktan sonra babamı arayıp ‘Git kızını öldürdüm, cenazesini kaldır’ diyor. Bir kurşun hâlâ bacağımda onu çıkarmayacaklarmış. Bana hayatı boyunca ‘Benden ayrılamazsın seni sakat bırakırım’ deyip durdu. Öldüremediği için benden vazgeçmiyor. Ama dediğini yaptı, sakat bıraktı. Dün mesaj attı oğluma ‘Ben yemin etmişim senin annen benim ilk ve son karım olacak’ diye. Öldürmeden vazgeçmeyecek.”

GÖZALTINA ALINDI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Nurtaç Canan'ı silahla vuran Ragıp Canan isimli erkeğin gözaltına alındığını açıkladı.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, "04.06.2020 tarihinde İstanbul İli Zeytinburnu İlçesinde ayrılmak istediği eşi tarafından ateşli silahla vurularak yaralanan Nurtaç Canan'ın eşi, olayı gerçekleştiren R.C. isimli şahıs 19.06.2020 tarihinde İstanbul ekiplerimiz tarafından yakalanmış olup hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Türk Polis Teşkilatı olarak kadına karşı şiddet, suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda 7/24 çalışma esasına göre sürdürmeye devam edeceğiz" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol