2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara cevap olarak “Aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine, siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği hususunda bir karar almış bulunuyoruz” ifadesini kullandı. Ateş, "Suikastı tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz" dedi.

Abone Olgoogle-news
Ayşe Ateş: Suikastı tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz

Ankara’da 30 Aralık 2022’de öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

Ateş açıklamasında son günlerde ortaya çıkan milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialar hakkında da konuştu.

Ateş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Siyasi partilerin haklı davamızda bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sesimiz olmaya devam etmesini arzu etmekle birlikte davanın sağlıklı ilerleyebilmesi adına aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine, siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği hususunda bir karar almış bulunuyoruz."

“SİYASET BU SUİKASTTAN PEK UZAK DEĞİLDİR”

“Bu insanlık dışı suikastın siyasi sahada da takip edilmesini, seçilecek her milletvekilinin ve tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz” diyen Ateş, “Şehit eşim her ne kadar aktif olarak siyasetin içinde değildiyse de gerçekler belgeleriyle ve tüm yönleriyle açığa çıktığında görüleceği üzere siyaset, bu alçak suikasttan pek uzak değildir.” diye konuştu.

Ayşe Ateş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Katillerin ve onları azmettirenlerin kendilerini saklama ihtiyacı bile hissetmediği, her şeyin göz önünde ve pervasızca cereyan ettiği bu insanlık dışı suikastın aydınlatılması hususunda devletimize olan güvenimizi yeniden vurgulamak istiyoruz. Bu insanlık dışı suikastın siyasi sahada da takip edilmesini, seçilecek her milletvekilinin ve tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz. Ateş ailesi olarak beklentimiz; ateşin yalnızca düştüğü yeri yakmakla kalmaması, herkesin bu ateşi yüreğinde hissetmesi, Türk milletinin evladı olan Sinan Ateş'in davasına bütün bir milletin sahip çıkmasıdır. Bu vesileyle ilk günden beri gerek sosyal hayatın içerisinde ve gerekse sosyal medyada yanımızda olduğunu hissettiren herkese tekrar teşekkür ediyoruz”