birgün

12° HAFİF YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 10.06.2020 15:39

Ayşegül Atik son yolculuğuna uğurlandı

Oyuncu Ayşegül Atik, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Bir süredir kanser tedavisi gören 72 yaşındaki oyuncu, Maltepe Başıbüyük Mezarlığı’nda toprağa verildi

Ayşegül Atik son yolculuğuna uğurlandı

Atik için öğle vaktinde Erenköy Galip Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Atik’in ailesi, sanatçı dostları, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve sevenleri katıldı.

Cenazeye katılan isimlerden sanatçı Işıl Yücesoy, Ayşegül Atik’le 60 yıldır arkadaş olduğunu söyledi. Yücesoy şöyle devam etti: “Birlikte çok ömür kat ettiğimiz bir arkadaşım. Çok vefakar bir anne. Çok iyi bir dost, arkadaş oldu. Ülkede çok önemli bir sanatçı oldu. Diyecek hiçbir şey, galiba her şey boş. Teker teker gidiyorlar ve şuna inanıyorum; yukarıda öyle bir sanatçı ordusu var ki aşağıdakilerden çoğaldı.”

‘KABULLENMEK ÇOK ZOR’

Eski eşi Ali Atik ise "Kabullenmek çok zor. Çok iyi bir insandı. Nurlarda yatsın. Hepimizin gideceği yer orası ama bu kadar sevgiyi nasıl biriktirdi bilmiyorum” diye konuştu.

Atik'in kardeşi Lüftiye Arsoy Akıncı da “Biz çok büyük bir aileydik, 5 kardeştik. Bütün kardeşlerimizi kaybetmiştik, Ayşegül'le kalmıştık. Ayşegül benim için çok özeldi, çünkü ikiz gibi büyüdük. Hep bana anne gibi davrandı. Her şeyi ona sormaya alışmıştım. Bu sabah bile evden çıkarken sanki ona sorayım gibi oldum” dedi.

aysegul-atik-son-yolculuguna-ugurlandi-742324-1.
Birçok projede rol alan Atik, 'En Son Babalar Duyar' dizisiyle hafızalara kazınmıştı.


Oğlu Argun Atik ise “Zor bir şey, 45 günlük bir hastane sürecimiz oldu. Hep beraberdik, yanındaydık. Mutluydu, biz el ele ve diz dize geçirdik. Kötü olduğu gün yoğun bakıma aldılar. Ertesi gün de vefat etti. Tek isteği zaten çekmemekti. Hiç tanımadığı insanlara bile anne hissiyatı veren bir insandı” ifadelerini kullandı.

Atik'in cenazesi camide düzenlenen törenin ardından Maltepe Başıbüyük Mezarlığı'na defnedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız