birgün

16° AÇIK

Aysel Tuğluk hastaneye kaldırıldı

Demans hastalığı ilerlemesine rağmen tahliye edilmeyen eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

GÜNCEL 09.09.2022 16:49
Aysel Tuğluk hastaneye kaldırıldı
Abone Ol google-news

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, sağlık durumu kötüye giden eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un hastaneye kaldırıldığını aktardı.

Kocaeli 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan demans hastası Aysel Tuğluk, sabah saatlerinde hastaneye kaldırıldı. Tuğluk’un acil serviste tedavi altına alındığı belirtildi.

'SAĞLIĞI GİTTİKÇE KÖTÜLEŞİYOR'

Mezopotamya Ajansı'nın aktardığına göre, Kobane Davası duruşmasında söz alan Yüksekdağ, yakın zamanda Covid-19’a yakalanan Tuğluk’un toparlanamadığını belirterek, "Bugün kendisini acile gönderdik. Cezaevi koşullarının yarattığı olumsuz durum sağlığını gittikçe kötüleştiriyor" dedi.

Haziran 2022'de Tuğluk için Kobane Davası'ndan tahliye kararı verilmiş ancak Tuğluk'un başka bir dosyadan hükümlü olması nedeniyle tutukluluğunun devam edeceği belirtilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun