Ayşen Gruda hastaneye kaldırıldı

17.12.2018 15:41 GÜNCEL

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Şiddetli mide ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan 74 yaşındaki usta oyuncu Ayşen Gruda'nın tedavisine Kağıthane'deki Derindere Hastanesi'nde devam ediliyor.

10 gündür hastanede tutulan usta sanatçı Ayşen Gruda'nın sağlık durumuyla ilgili son açıklama yapıldı.

Dr. Ergün Kasapoğlu, tedavinin bir süre daha devam edeceğini söyledi: ''Sanatçımız mide kanaması şüphesi ile geldiği hastanede tedavi altına alındı. Yapılan tetkikler sonrasında kan değerlerinin dengelenmesi amacıyla kan verildi. Şu an için durumu stabil, odasında dinleniyor ve tedavisi devam ediyor. Yakın bir süreçte taburcu olmasını öngörmüyoruz.''

Posta'da yer alan haberde hastaneden alınan bilgilere göre Ayşen Gruda'nın durumu ciddiyetini koruyor ve sıkı bir şekilde tedavisine devam ediliyor. Yoğun bakım süreci ise şu an için söz konusu değil.

Sağlık durumu ile ilgili açıklama yapılacak

Derindere Hastanesi'nden yapılan açıklamada "Sevgili Ayşen Gruda'nın hastanemizde tedavisi devam etmektedir. Mide kanaması şikayetiyle hastanemize başvuran Sevgili Ayşen Gruda'nın genel sağlık durumu ile ilgili basın açıklaması 18 Aralık 2018 Salı günü saat 11.30'da hastanemizde yapılacaktır" denildi.

Ayşen Gruda kimdir?

Türk Sineması ve Tiyatrosu’nun “Domates Güzeli” lakabı ile tanınan sanatçı 1945 yılında İstanbul'da doğdu.

Oyunculuk yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy’deki evlerinde Ermeni komşularının taklidini yaparken ailesi tarafından keşfedildi. Televizyon için yaptığı skeçlerden birinde canlandırdığı “Domates Güzeli Nahide Şerbet” karakterinden sonra lakabı “Domates Güzeli” olarak kaldı.

Ayşen Gruda, “Mum Söndü“, “Deve Kuşu Kabare“, “Hababam Sınıfı Müzikali“, “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi kabare ve müzikallerde yer aldı. Tiyatronun yanıda birçok televizyon programında skeçlerde ve dizilerde oyunculuk yaptı. Sinemada “Tosun Paşa“, “Süt Kardeşler“, “Şabanoğlu Şaban“, “Hababan Sınıfı“, “Neşeli Günler” gibi birçok klasikleşmiş Türk sineması örneklerinde oynadı.