birgün

15° YER YER HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞIŞ

GÜNCEL 01.10.2020 14:43

Ayşenur Arslan ‘şüpheli’ sıfatıyla savcılığa çağrıldı

Gazeteci Ayşenur Arslan, Savcılık tarafından şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldığını bildirdi.

Ayşenur Arslan ‘şüpheli’ sıfatıyla savcılığa çağrıldı

BirGün yazarı gazeteci Ayşenur Arslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından 'şüpheli' sıfatıyla ifadesinin alınması için savcılığa çağrıldı.

Evine ulaşan tebligatla ifadeye çağrıldığını öğrenen Arslan, konunun ne olduğunu bilmediğini ifade etti.

Arslan, savcılığın çağrısını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Arslan, şu ifadeleri kullandı:

* Güzel bir sonbahar günü. Kapı çaldı: Posta! Bekle-me-diğim mektup geldi. Savcılığın beni göresi gelmiş. Şüphe çekmesin diye “şüpheli” gibi gidecekmişim. Görüşecekmişiz!”

DIŞ POLİTİKA ELEŞTİRİLERİ YASA İHLALİ SAYILMIŞTI

Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programındaki dış politika eleştirilerini yasa ihlali sayan RTÜK, Halk TV’ye, “Yayınlar, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlık ve bağımsızlığına, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılâplarına aykırı olamaz” maddesinden, beş günlük ekran karartma cezası vermişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız