birgün

7° SİSLİ

GÜNCEL 13.11.2018 12:46

Ayvalık'ta 'uçak düştü' iddiası asılsız çıktı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, pazar akşamı sosyal medyada yayılan uçak düştüğü yönündeki iddialar üzerine başlatılan arama çalışmaları sona erdi. Ekipler herhangi bir bulguya rastlamadı.

Ayvalık'ta 'uçak düştü' iddiası asılsız çıktı

Ayvalık ilçesinde pazar günü akşam saatlerinde, kırsal Çakmak ve Kırcalar mahalleleri arasındaki bölgeye bir uçağın düştükten sonra çekildiği iddia edilen duman görüntüleri, sosyal medyada yayınlandı. İddia üzerine Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir Belediyesine bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği, 112 Acil Servis ve AFAD ekipleri ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) harekete geçti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüleri çeken kişilere ulaşan ekipler, arama çalışmalarını kırsal Üçkabaağaç ve Kırcalar mahalleleri ile Dikili ilçesine bağlı Bahçeliköy civarında yoğunlaştırdı.

Uçak düştüğü yönündeki iddianın ardından başlatılan çalışmalar bugün sonlandırıldı. Bölgede havalanan herhangi bir uçak kaydı ve kayıp başvurusuna rastlanmadığı belirtilirken, araştırma yapan ekiplerin de herhangi bir bulgu veya bilgiye rastlamadığı bildirildi. (DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız