birgün

22° HAFİF YAĞMUR

Az vergi ödediği için eleştirilen Elon Musk ne kadar vergi ödeyeceğini açıkladı

Kısa süre önce az vergi ödediği için eleştirilen Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk ödeyeceği vergi miktarını açıkladı. Musk, en fazla vergi ödeyen ABD'li olacağını söyledi.

DÜNYA 20.12.2021 12:17
Az vergi ödediği için eleştirilen Elon Musk ne kadar vergi ödeyeceğini açıkladı
Abone Ol google-news

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO'su Elon Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamada, bu yıl 11 milyar dolardan fazla vergi ödeyeceğini açıkladı. Musk, "Merak edenler için, bu yıl 11 milyar doların üzerinde vergi ödeyeceğim" dedi.

NTV'nin aktardığına göre Demokrat ABD Senatörü Elizabeth Warren, Time dergisinin kendisini 'Yılın Kişisi' olarak seçmesinin ardından Musk'ın vergi ödemesi ve 'herkesten bedavaya geçinmesini' durdurması gerektiğini söylemişti. Musk, Warren’ın bu çıkışına bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğini söyleyerek yanıt vermişti.

Musk şu anda dünyanın en zengin iş insanı ve şirketi Tesla yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde. Son birkaç hafta içinde yaklaşık 14 milyar dolar değerinde Tesla hissesi satan Musk ayrıca SpaceX'in de sahibi. Şirketin değerinin 100 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu da SpaceX'i dünyanın en değerli 2. özel şirketi yapıyor. Özel şirket statüsü borsaya henüz açılmamış olmasından kaynaklanıyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol