birgün

14° AÇIK

DÜNYA 28.10.2020 15:18

Azerbaycan: Ermenistan Berde'ye saldırdı, 21 sivil hayatını kaybetti

Azerbaycan Başsavcılığı, Ermenistan’ın Azerbaycan'ın Berde şehrine bir saldırı düzenlediğini ve saldırıda 21 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Azerbaycan: Ermenistan Berde'ye saldırdı, 21 sivil hayatını kaybetti

Azerbaycan Başsavcılığı, Ermenistan’ın Azerbaycan'ın Berde şehir merkezine misket bombalı bir saldırı düzenlediğini ve saldırı sonucunda 21 sivilin yaşamını yitirdiğini, 70 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Azerbaycan’ın açıklamasına göre, Ermenistan topraklarından atılan bomba, Dağlık Karabağ'ın dışındaki Berde kent merkezine isabet etti. Azerbaycan Başsavcılığı tarafından saldırıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Berde kentinin en yoğun olduğu çarşı merkezine misket bombasıyla saldırı düzenlediği ifadesine yer verildi.

azerbaycan-ermenistan-berde-ye-saldirdi-20-sivil-hayatini-kaybetti-798256-1.

Açıklamada, saldırı sonucu 21 sivilin hayatını kaybettiği, 70 kişinin de yaralandığı belirtildi.

azerbaycan-ermenistan-berde-ye-saldirdi-20-sivil-hayatini-kaybetti-798255-1.

İKİNCİ SALDIRI ŞÜPHESİ

Misket bombaları Berde'nin en işlek iki kavşağında bulunan sivillere ait ev, araç ve iş yerlerine düştü.

Olayda bazı ev ve iş yerlerinde ciddi hasar meydana gelirken, en az 7 araç kullanılamaz hale geldi. Olay yerine ulaşan itfaiye araçları, bombaların patlaması sonucu çıkan yangını söndürdü.

Kentte, olası ikinci bir saldırıya karşı güvenlik tedbirleri sıklaştırılırken, tüm kafe ve restoranlar dahil birçok işletme kapatıldı.

azerbaycan-ermenistan-berde-ye-saldirdi-20-sivil-hayatini-kaybetti-798257-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız