birgün

25° AÇIK

Babacan: Bu ülkede sadece ekonomik kriz yok, Kürt sorunu da var

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bu ülkede sadece ekonomik krizi yok, Kürt sorunu da var. Ben buradan Erdoğan'a ve Bahçeli'ye sesleniyorum. Ankara'dan oturup Kürt sorunu yok demekle Kürt sorunu bitmiyor” dedi.

SİYASET 06.08.2022 19:34
Babacan: Bu ülkede sadece ekonomik kriz yok, Kürt sorunu da var
Abone Ol google-news

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Van Erçiş'e gitti. İlçe binasının açılışına katılan Babacan, burada yaptığı konuşmada çiftçilerin sıkıntısı ve ekonomik sorunlara değindi.

Ülkede sadece ekonomik kriz olmadığını, Kürt sorunu da olduğunu dile getiren Babacan, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye seslendi. Babacan, "Ankara' dan oturup Kürt sorunu yok demekle Kürt sorunu bitmiyor. Kürt sorunu var mı, yok mu gelin burada Ercişlilere sorun" ifadelerini kullandı.

Babacan'ın açıklamaları şöyle:

"İlk çözüm planımızın tarım alanında olduğunu açıkladık. Çiftçiye gübre ve yem ücretinin yarısını biz karşılayacağız. Ülke iyi yönetilmiyor. Merkez bankasının arka kapısından 190 milyar doları gizli saklı sattılar. Ondan sonra memleket dövize muhtaç hale geldi. Tarımda toprağı su ile buluşturacağız, başka çaresi yok bunun. Toprak su ile buluştuğunda çiftçinin verimi artıyor. Kanal İstanbul' un üçte biri parasıyla bütün Türkiye'deki sulama alanlarının tamamı bitirilir. Biz her alanda çiftçimizin yanında olacağız. Bu ülkede sadece ekonomik krizi yok, Kürt sorunu da var. Ben buradan Erdoğan'a ve Bahçeli'ye sesleniyorum. Ankara' dan oturup Kürt sorunu yok demekle Kürt sorunu bitmiyor. Kürt sorunu var mı, yok mu gelin burada Ercişlilere sorun."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol