birgün

5° PARÇALI BULUTLU

Babacan'dan "Altılı Masa'ya cumhurbaşkanı adayı önerisinde bulunacak mısınız?" sorusuna yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Altılı Masa'ya cumhurbaşkanı adayı önerisinde bulunacak mısınız? Bu isim masadan mı, dışarıdan bir isim mi olacak?" sorusuna, "Sayın Genel Başkanlardan isim öneren, bazı isimlerle ilgili istişare yapmak isteyenler olursa, kuşkusuz o istişare içinde biz de oluruz ama biz yarın Altılı Masa'ya bir aday önerisiyle gitmeyeceğiz" yanıtını verdi.

SİYASET 25.01.2023 16:36
Babacan'dan "Altılı Masa'ya cumhurbaşkanı adayı önerisinde bulunacak mısınız?" sorusuna yanıt
Abone Ol google-news

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yarın yapılacak Altılı Masa toplantısında ağırlıklı olarak usul ve yöntemin konuşulması gerektiğini belirterek, toplantıya aday önerisiyle gitmeyeceklerini söyledi.

Babacan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Babacan, seçim tarihinin 14 Mayıs olarak ilan edildiğini hatırlatarak, "İktidarı, tereyağından kıl çeker gibi değiştireceğiz. Endişeye mahal yok. Hemen ardından derhal sorunları çözmek için kolları sıvayacağız. Seçim akşamı sonuçlar açıklanınca göreceğiz ki, seçimin yıldızı DEVA Partisi, Altılı Masa'nın ortak adayı da Türkiye'nin Cumhurbaşkanı seçilmiş" diye konuştu.

Ülkenin kaderinin herkesin elinde olduğunu belirten Babacan, vatandaşların oylarını mutlaka kullanmaları gerektiğini söyledi.

"ALTILI MASA'YA ADAY ÖNERİSİYLE GİTMEYECEĞİZ"

Babacan, "Altılı Masa'ya cumhurbaşkanı adayı önerisinde bulunacak mısınız? Bu isim masadan mı, dışarıdan bir isim mi olacak?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Yarınki Altılı Masa toplantısında ağırlıklı olarak usul ve yöntemin konuşulması gerektiğini düşünüyoruz. Sayın Genel Başkanlardan isim öneren, bazı isimlerle ilgili istişare yapmak isteyenler olursa, kuşkusuz o istişare içinde biz de oluruz ama biz yarın Altılı Masa'ya bir aday önerisiyle gitmeyeceğiz. Bir sistem ve usul tartışması hazırlığı içinde Altılı Masa'ya oturacağız."

"HDP'nin kapatılması durumunda bazı isimlerin DEVA Partisi'nden aday olacağı" iddialarının sorulması üzerine Babacan, böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını kaydetti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol