birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

Babacan'dan Bahçeli'ye: Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Karaman il başkanımıza 8-10 kişilik bir ekip saldırıda bulundu. İl başkanımızın arasında olduğu 2 kişiyi ağır şekilde darp ettiler" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki gösteren Babacan, "Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde" dedi.

SİYASET 13.08.2022 21:24
Babacan'dan Bahçeli'ye: Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde
Abone Ol google-news

DEVA Partisi üçüncü mitingini on binlerin katılımıyla Yozgat’ta yaptı.

Mitingde kürsüye çıkan DEVA Partisi Genel Başkan Ali Babacan, “Önümüzdeki seçimleri kazanacağız ve Türkiye’nin en güzel yıllarını inşa edeceğiz. Bu seçimi tüm Türkiye kazanacak. Evladına harçlık veremeyip gizli gizli ağlayan analar, pazardan eli boş, başı eğik dönen babalar kazanacak. Çocuğunu okutamayan işçiler, açlıkla sınanan emekliler kazanacak. Torununa bir küçük hediye bile alamayan dedeler, nineler kazanacak. Ürettikçe zarar eden çiftçi, sattığı malı yerine koyamayan esnaf kazanacak.”

“Kutuplaşmadan, bağırış çağırıştan memlekete bir hayır gelmez" diyen Babacan, şöyle devam etti: "Kutuplaştırarak ülkeyi yönetmeye başladılar. Bizim hayalimizde; herkesin kendisini özgür ve eşit hissettiği bir Türkiye var. Birbirine ‘çomar’, ‘laikçi’, ‘bidon kafalı’, ‘din düşmanı’, ‘koyun sürüsü’, ‘vatan haini’ diye gürültü yapanlardan ibaret bir ülke olmadığımızı gayet iyi biliyoruz. Onlar, inanın çok az. Bu ülkenin kahir çoğunluğunun mayasında sevgi, barış, kardeşlik var.”

BAHÇELİ'YE TEPKİ

“Karaman il başkanımıza 8-10 kişilik bir ekip saldırıda bulundu. İl başkanımızın arasında olduğu 2 kişiyi ağır şekilde darp ettiler" ifadelerini kullanan Babacan, şunları söyledi: "Şu Bahçeli var ya Bahçeli… Bahçeli’nin bugüne kadar bu memlekete faydası dokundu mu? Ortağı olduğu her hükûmet ülkeyi krizlerin içine düşürdü. Bildiği tek şey: Öfke, nefret, şiddet. Bildiği başka bir şey yok. Bu ülkede milliyetçi hareketin bir ceremesini çekenler, bir de keyfini sürenler vardır. İktidar ortağı olarak devletin her türlü imkânı kullanıyor. Ancak, bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol