birgün

10° PARÇALI AZ BULUTLU

Babacan'dan partisine adaylık talimatı: Artık zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, cumhurbaşkanlığı adaylığına yönelik yaptığı açıklamada, "Biz kendi arkadaşlarımıza artık aday konusunda zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın dedik" ifadelerini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkan Tayyip Erdoğan ile 2011 yılında yaptığı görüşmeyi de açıklayan Babacan, Erdoğan'ın kendisine "AKP tüzüğüne göre üçüncü dönemi birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım" dediğini aktardı.

SİYASET 25.11.2022 09:41
Babacan'dan partisine adaylık talimatı: Artık zihinlerinizi çalıştırmaya başlayın Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün İstanbul’da gazete yazarları ve televizyon yorumcularından oluşan bir ekiple bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Babacan ile bir araya gelenlerden Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan'ın aktardığına göre, "Türkiye’nin yaşadığımız kabustan çıkış konusunda tek şansının Altılı Masa olduğunu" belirten Babacan, “Masada asla bir uzlaşmazlık yaşamıyoruz, özellikle yarın ne yapacağımız konusunda tam bir mutabakat içindeyiz ve kolay anlaşıyoruz” dedi.

Babacan, seçim güvenliği ilgili olarak da ortak komisyonun 3-4 aydır çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizerek, seçimlerde ayrıca 50 bin avukat görevlendirmek istediklerini belirtti.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME

Halk.tv.com yazarı Mehmet Tezkan ise, görüşmeye dair kaleme aldığı yazısında Erdoğan-Babacan görüşmesini köşesine taşıdı. Tezkan, yazısında "Babacan 2011 seçimleri öncesinde Erdoğan’a ben bir daha aday olmayayım demiş. Erdoğan itiraz etmiş. 'AKP tüzüğüne göre üçüncü dönemi birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım' demiş… Babacan sonra işler değişti diyor; güç zehirlenmesi oldu… Biz demeyi bıraktı ben demeye başladı. İstişarenin yerini talimat aldı." ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol