Ali Babacan’ın partisinin 9 ya da 10 Mart’ta kurulacağı ifade edildi. Abdullah Gül'ün partinin tanıtım toplantısına katılmayacağı iddia edildi

'Babacan'ın partisi 9 ya da 10 Mart'ta kurulacak'

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi belli oldu. Babacan partisinin tabelasını 9 ya da 10 Mart’ta asmayı planlıyor. Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek.

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre, Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi birkaç kez ertelenmişti. Partinin kuruluş tarihi için 2 ya da 3 Mart’ın telaffuz edildiği, ancak o tarihlere yetişemeyeceği belirtildi.

Habere göre, Babacan’ın partisinin 9 ya da 10 Mart’ta kurulacağı ifade ediliyor. Partinin tanıtım toplantısının da 1000-1500 kişilik salonu olan bir otelde yapılması planlanıyor.

'GÜL TANITIM TOPLANTISINA KATILMAYACAK' İDDİASI

Babacan’ı desteklediğini belirten 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partinin tanıtım toplantısına katılması beklenmiyor.

MECLİS'E 11’İNCİ PARTİ OLARAK GİRECEK

Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek. Babacan’ın partisinde iki milletvekilinin yer alacağı belirtiliyor.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın Babacan ile beraber hareket ettiği ve yeni kurulacak partiye katılacağı belirtildi. MHP’den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilen Usta, iki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı. Usta, MHP’den ihraç edilmişti.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun da Babacan’ın partisinde olacağı belirtiliyor.