birgün

2° PARÇALI BULUTLU

Babacan mektup paylaştı: Ayşe Sevde’nin bile huzurunu bozan bu iktidarı ilk seçimde müsait bir yerde indireceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 12 yaşındaki bir çocuğun kendisine yazdığı mektubu paylaşarak, “Ayşe Sevde’nin bile huzurunu bozan bu iktidarı ilk seçimde müsait bir yerde indireceğiz. Endişeye mahal yok. Küçük arkadaşımın tabiriyle taahhüt ediyorum: Hayat bayram olacak” dedi.

GÜNCEL 09.12.2022 01:44
Babacan mektup paylaştı: Ayşe Sevde’nin bile huzurunu bozan bu iktidarı ilk seçimde müsait bir yerde indireceğiz
Abone Ol google-news

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, 12 yaşındaki Ayşe Sevde Nurlan isimli çocuğun kendisine yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaştı.

Babacan, paylaşımında "Ayşe Sevde’nin bile huzurunu bozan bu iktidarı ilk seçimde müsait bir yerde indireceğiz. ENDİŞEYE MAHAL YOK. Küçük arkadaşımın tabiriyle taahhüt ediyorum: Hayat bayram olacak" ifadelerine yer verdi.

Mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

“Sayın başkanım ben Av. Mahmut Nurlan’ın kızıyım. İlk olarak sizi çok seviyorum ve eğer 18 yaşında olsaydım size oy verirdim. Ben şu an 12 yaşındayım ve 6.sınıfa gidiyorum. Ben size bir şey söyleyeceğim. Eskiden çocuklar sadece oyun, eğlence, macera şeklindeler.

Şimdi ise korku, endişe, kriz şeklindeler (şeklindeyiz). Okula girdiğim an öğrencilerini ‘Ya bugün çikolata 8 lira olmuş bu ne?’ diyorlar. Ben böyle bir hayat istemiyorum (Çocuklar olarak hiçbirini istemiyoruz.) Bence hayat çocuklara bayram olacağına ‘endişe’ olmuş.

Hiçbir çocuk rahat değil (Hepimiz geleceğimizden kaygılıyız.) Biz rahat hayat istiyoruz. Başkanım bizi kurtarın, biz eskisi gibi sadece oyun ve eğlence düşünmek istiyoruz. Biz çocuk olarak ‘haklarımızı’ istiyoruz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol