birgün

24° PARÇALI BULUTLU

Babacan: Üniversiteye giriş sınavlarını her yıl sadece bir defa değil birkaç defa yapacağız

DEVA Partisi, Gebze'de miting düzenledi. DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, "Üniversiteye giriş sınavlarını her yıl sadece bir defa değil birkaç defa yapacağız. Koca üniversite hayali tek bir sınav gününe sıkıştırılır mı? Yanlış" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 02.07.2022 22:11
Babacan: Üniversiteye giriş sınavlarını her yıl sadece bir defa değil birkaç defa yapacağız
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, "Üniversiteye giriş sınavlarını her yıl sadece bir defa değil birkaç defa yapacağız" dedi.

Babacan, partisinin Gebze'deki Mevlana Kapalı Pazar Alanı'nda düzenlenen mitinginde, tüm imkanları gençler için seferber edeceklerini belirterek, tek bir gencin bile çağın gerisinde kalmaması için çalışacaklarını söyledi.

Ali Babacan, üniversite sınavına giren gençlerin ne kadar büyük stres çektiğini bildiğini, anne babaların da neler çektiğini çok iyi bildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Onun için ne diyoruz? Biz, DEVA iktidarında, gençlerin iki ayağını bir pabuca sokmayacağız. Üniversiteye giriş sınavlarını her yıl sadece bir defa değil birkaç defa yapacağız. Olur ya sınav günü, bir terslik olur, havanızda olmazsınız, hasta olabilirsiniz, moraliniz bozuk olabilir. Koca üniversite hayali tek bir sınav gününe sıkıştırılır mı? Yanlış. Onun için birden fazla gün ve hafta sınav yapacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol