birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.12.2020 11:44

Babası tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını söyleyen genç, köprüden atlamaya kalktı

Kartal'da babasının çocukluğundan beri kendisini cinsel istismara maruz bıraktığını belirten 19 yaşındaki genç, köprüden atlamak istedi. Kurtarılan E. T. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Babası tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını söyleyen genç, köprüden atlamaya kalktı

Kartal'da babasının çocukluğundan beri kendisini cinsel istismara maruz bıraktığını belirten 19 yaşındaki genç, köprüden atlamak istedi. Yaklaşık bir saat süren ikna çabaları sonuç vermeyince, gencin bir anlık dalgınlığından faydalanarak korkuluklardan çekip aldı. Kurtarılan E. T. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

DHA'nın haberine göre; olay saat 00.30 sıralarında D-100 Karayolu Kartal Köprüsü üzerinde meydana geldi. Çocukluğundan beri babası tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını söyleyen E. T. (19) Kartal Köprüsü korkuluklarına çıkarak intihar etmek istedi.


Köprünün korkuluklarında birinin olduğunu fark eden vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polisin tüm ikna çabalarına rağmen korkuluklardan inmeyen genç, "Babasının çocukluğundan beri kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ama kimsenin kendisine yardımcı olmadığını" söyleyerek uzun süre direndi.

Bu sırada itfaiye ekipleri köprünün altında branda açarak gencin atlama ihtimaline karşı tedbir aldı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekibi de hazır bekledi. E. T. ile konuşmaya devam eden polisler, yaklaşık bir saat süren ikna çabaları sonuç vermeyince, gencin bir anlık dalgınlığından faydalanarak korkuluklardan çekip aldı. Kurtarılan E. T. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol