birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 12.04.2021 16:10

Bağcılar'da virüs kostümüyle Covid-19'a dikkat çekmeye çalıştılar

Bağcılar'da Covid-19 salgınına dikkati çekmek için 'koronavirüs' kostümlü etkinlik düzenlendi. Belediye çalışanları, kostüm giyerek gül dağıttı.

Bağcılar'da virüs kostümüyle Covid-19'a dikkat çekmeye çalıştılar

Bağcılar Belediyesi, artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının ardından salgının ciddiyetine dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Etkinliğe, Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman Çağrıcı, Bağcılar Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve AKP İlçe başkanı katıldı. Belediye çalışanları, virüs kostümü giyerek , yurttaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatarak, kurallara uyanlara gül verilirken, uymayanlara ise kırmızı kart gösterildi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul'umuz vaka sayılarında yükselmeye devam ediyor ve bunun bir an önce normal standartlara gelmesi en büyük arzuları olduğunu kaydederek, " Aslında hatalar kişileri bağlar ama bu toplumu ilgilendiren bir olay, bu sebeple kul hakkına da giriliyor. Kimse kimsenin kul hakkına girmesin, kurallara uyulsun. Maske, mesafe hijyen diyoruz" dedi.

bagcilar-da-virus-kostumuyle-covid-19-a-dikkat-cekmeye-calistilar-863695-1.bagcilar-da-virus-kostumuyle-covid-19-a-dikkat-cekmeye-calistilar-863696-1.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol