birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Bahadır 3'üncü yılında anıldı: Unutmadık, affetmeyeceğiz!

GÜNCEL 09.05.2018 16:07
Bahadır 3'üncü yılında anıldı: Unutmadık, affetmeyeceğiz!
Abone Ol google-news

İstanbul Kadıköy’de, 8 Mayıs 2015’te kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken çeteler tarafından bıçaklanarak öldürülen, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Birleşik Haziran Hareketi (HAZİRAN) ve Eğitim Sen üyesi Öğretmen Bahadır Grammeşin, Edirne'deki mezarı başında anıldı. Anma törenine Bahadır'ın ailesi, arkadaşları ve sevenleri katıldı. ÖDP'den yapılan açıklamada, "Bahadır’ı yıldızlara uğurlayışımızın 3’üncü yılındayız. Unutmadık, affetmeyeceğiz” denildi.

Müebbet hapis cezası almışlardı

Öğretmen Bahadır Grammeşin’in katledilmesine ilişkin 16 Şubat’ta görülen davanın kararın duruşmasında, kasten öldürmeden sanıklar Erkan Çınar, Yahya Burak Ataç, Murat Topraktepe, Mert Nikelay ve Cemal Diri'ye müebbet hapis cezası verilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol