birgün

19° AÇIK

Bahadır Grammeşin davası 28 Temmuz'a ertelendi

GÜNCEL 08.06.2016 10:20
Bahadır Grammeşin davası 28 Temmuz'a ertelendi
Abone Ol google-news

İstanbul Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihinde kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir çetenin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Haziran Hareketi üyesi Öğretmen Bahadır Grammeşin cinayetine ilişkin davanın dördüncü duruşması bugün Kartal Anadolu Adliyesi’nde saat 10.30’da görüldü.

bahadir-grammesin-davasi-28-temmuz-a-ertelendi-145939-1.

Duruşma başlamasıyla sanık avukatlarının talebi üzerine kriminal incelemeye gönderilen video kayıtlarının henüz incelemesinin tamamlanmadığı belirtildi.

Bahadır'ın avukatı Ayhan Erdoğan: "Davanın uzamaması için yazıya cevap gelmemesi halinde Ulusal kriminal büroya yazı yazılmalıdır. Ayrıca tutuklama karararı çıkan Cemal Diri hala firaridir. Bu da sanıkların kaçma ihtimalini ortaya koyuyor. Bilirkişi raporu gelene kadar tutuklu sanıkların tahliye talebinin reddini talep ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına, sanık avukatlarının taleplerinin reddine, bilirkişi raporunun beklenmesine bir sonraki duruşmanın 28 Temmuz saat 10.30'da görülmesine karar verildi.bahadir-grammesin-davasi-28-temmuz-a-ertelendi-145940-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol