birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 12.01.2020 12:29

Bahçeli: CHP'nin hiçbir teklifiyle işbirliği yapma niyetimiz yok

CHP'nin FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması teklifine ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, "CHP'ye güvenimiz yoktur. Bu üslubu, Atatürk'ten uzaklaşmış, HDP ile kucaklaşmış bir CHP'nin hiçbir teklifiyle işbirliği yapma niyetimiz de yoktur, kabulümüz de yoktur" dedi

Bahçeli: CHP'nin hiçbir teklifiyle işbirliği yapma niyetimiz yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün başlayan 'Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Milletvekilleri ve İl Başkanları Ortak Toplantısı'nın kapanış oturumunun ardından basın toplantısı düzenledi.

"Gönül coğrafyalarımız yanarken, dirlik ve düzenimizi korumak eşyanın tabiatına aykırıdır" diyen Bahçeli, "Eğer engel olunmazsa, durdurulmazsa komşu coğrafyalardaki çözülmenin ve çürümenin dayanacağı son sınır Türkiye'dir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, şöyle devam etti: "Çevreden merkeze ulaşmak hedefiyle on yıllardır ağlarını ören, taşlarını döşeyen emperyalist husumet ve velayetin asıl hedefinde Türkiye ve büyük Türk milleti vardır. Maksat, Türk milletini bağımsızlığından koparmak, yurdundan, yuvasından sürüp çıkarmaktır."

"Ne işimiz var Suriye'de, ne arıyoruz Libya'da?" diyenler, görevli ve taşeron değillerse kesinlikle tarih ve coğrafya cahilleridir" diye konuşan Bahçeli, "Emperyalizmin komplolarını etkisizleştirmek, provokasyonlarla tetiklenen büyük ve yıkıcı bir savaşa engel olmak her ülkenin ortak görevidir. Aksi halde bölgesel ve küresel hercümercin içinde herkes bedel ödeyecektir. Türk milleti emperyalizme direnecek, bekasını tehdit eden hiçbir eylem ve teşebbüse göz yummayacaktır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Kanal İstanbul projesi ile ilgili konuşan Bahçeli, "Montrö ile ilgili sözlerimize karşılık herhangi bir ilişkinin olmadığı resmi açıklamalarla kamuoyuyla paylaşıldı. Yeni bir tartışma açmak doğru değil. Resmi devlet yöneticileri tarafından anlatılmış, onun üzerine tartışma başlatmak TV tartışmacılarına bizi davet etmek olur" ifadelerini kullandı.

"CHP'NİN HİÇBİR TEKLİFİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPMA NİYETİMİZ YOKTUR"

CHP'nin FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması teklifine ilişkin konuşan Bahçeli,"CHP'ye güvenimiz yoktur. Bu üslubu, Atatürk'ten uzaklaşmış, HDP ile kucaklaşmış bir CHP'nin hiçbir teklifiyle işbirliği yapma niyetimiz de yoktur, kabulümüz de yoktur" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız