birgün

23° AÇIK

Bahçeli, CHP ve AYM'yi hedef aldı: 'Kirli bir temas hattı', 'Kripto mesajlaşma'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununun çözümüne ilişkin açıklamalarına tepki göstererek, HDP’yi meşru görmenin Anayasa Mahkemesi (AYM) üzerinde fiili baskı kurmak anlamına geldiğini savundu. “Bahçeli, “CHP ile Anayasa Mahkemesi arasında kirli bir temas hattı kurulup kurulmadığı, HDP’nin aklanması maksadıyla kripto mesajların karşılıklı gidip gelmediği herkesin merak konusu haline gelmiştir” dedi.

SİYASET 23.09.2021 15:54
Bahçeli, CHP ve AYM'yi hedef aldı: 'Kirli bir temas hattı', 'Kripto mesajlaşma'
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bay Kemal ve İttifakları” belgeselinin ilk bölümünde “Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz” sözleri üzerine bir kez daha yazılı açıklama yaptı.

“HDP’yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir” ifadelerini kullanan MHP lideri, Kılıçdaroğlu’nun ‘tarihi bir yanlışın içinde olduğunu’ savunarak, HDP’yi meşru görmenin Anayasa Mahkemesi (AYM) üzerinde fiili baskı kurmak anlamına geldiğini ileri sürdü.

“CHP ile Anayasa Mahkemesi arasında kirli bir temas hattı kurulup kurulmadığı, HDP’nin aklanması maksadıyla kripto mesajların karşılıklı gidip gelmediği herkesin merak konusu haline gelmiştir” diyen Bahçeli, ‘Kürt sorununun olmadığı’ yönündeki düşüncesini tekrarladığı açıklamasında şunları kaydetti:

HDP’NİN MEŞRU OLMADIĞINI İDDİA ETTİ

“Sözde Kürt sorunundan bahsetmek, başka bir ifadeyle Kürt kökenli kardeşlerimi sorun olarak işaretlemek, hatta fişlemek demektir. Bunun adı da vatana ve millete ihanettir.

Cumhuriyet Halk Partisi’yle İP’in aynı anda HDP’yi meşru organ görüp sözde Kürt sorunu üzerinden PKK’ya zeytin dalı uzatmaları terörizmin değirmenine su taşıyan bedhahlıktır. Kalbinde vatan sevgisi olup da HDP’nin PKK demek olduğunu bilmeyen, görmeyen, idrak etmeyen yoktur. HDP’yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir. CHP Genel Başkanı tarihi bir yanlışın içindedir. İP yönetimi terörizmin pençesinde güç ve iktidar devşirmenin izindedir. Karşımızdaki tablonun makul ve münasip tek bir yanı bile asla gösterilemeyecektir.”

“CHP İLE AYM ARASINDA KİRLİ BİR TEMAS HATTI…”

Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin kapatılmasını esas alan davayı görüştüğü sırada, CHP Genel Başkanı’nın sivri çıkışı akılları bulandırmış, kuşkuları arttırmıştır. CHP ile Anayasa Mahkemesi arasında kirli bir temas hattı kurulup kurulmadığı, HDP’nin aklanması maksadıyla kripto mesajların karşılıklı gidip gelmediği herkesin merak konusu haline gelmiştir. Zamanlama itibariyle çok manidar olan bir dönemde HDP’yi meşru görmek, meşruiyet çemberine almaya heveslenmek Anayasa Mahkemesi üzerinde fiili baskı kurmak anlamına gelecektir. CHP Genel Başkanı’nın kulağına ne fısıldanmışsa, önüne koyulan ödev listesi neleri ihtiva ediyorsa aynısıyla tatbik ve telaffuz edilmektedir.”

“DOSTLARIMIZLA İKİDARA GELECEĞİZ DEMESİ KIRILMADIR”

“Sözde Kürt sorununu ifade eden kim varsa PKK’nın yanında hizaya girmiş, bölücülüğün ağzıyla konuşmuş sayılacaktır. Terörist Demirtaş’tan selamsız Babacan’a, serok Ahmet’ten satılmış kalemlere varıncaya kadar Kürt kardeşlerimizi sorun olarak gören ve gösteren güruhun ne vatan sevgisi ne de millet mensubiyeti kalmıştır. Kılıçdaroğlu’nun “bu ülkeye barışı dostlarımızla getireceğiz” demesi, adeta Türkiye’de savaş varmış gibi ima ve ihsasta bulunması derin bir yarılma, vahim bir kırılma halidir.”

"DEMOKRATİK HESAP GÜNÜ UZAK DEĞİLDİR"

“Türk milleti bu kokuşmuşluğa izin vermeyecektir. Bölücü terörün taleplerini tüm Kürt kökenli vatandaşlarımıza yaygınlaştırmaya çalışmak, PKK’nın bunların tümünün sözcüsü ve temsilcisi olduğu anlamına gelecektir. Böyle bir yaklaşım Kürt vatandaşlarımızın çok büyük çoğunluğuna yapılacak bir hakaret olacak, buna da herkesten önce Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi karşı çıkacaktır. Emperyalizmin vaatlerle kiraladığı zillet ittifakı tarih önünde, millet önünde, ecdat önünde, şehit ve gazilerimizin huzurunda mutlaka hesap verecektir.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol