birgün

22° AÇIK

SİYASET 18.01.2020 13:36

Bahçeli: Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağız

Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika Töreni'nde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Bahçeli: Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika Töreni'nde konuştu. Cumhur ittifakına devam edeceklerini kaydeden Bahçeli, "Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağız, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ni yaşatacağız" diye konuştu.

CEZA İNFAZ YASASI

Bahçeli ceza infaz yasası ile ilgili soru üzerine, tasarının son halini bilmediğini söyledi. Bahçeli, "Son tasarıyı henüz daha bilemiyoruz. Ama bizim hazırladığımız tasarı, Cumhurbaşkanımızın değerlendirmelerini dikkate alarak beklemeye almıştık, hala beklemede" şeklinde konuştu.

FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI TARTIŞMALARI

FETÖ'nün siyasi ayağının nasıl ortaya çıkarılacağı yönündeki soru üzerine de Bahçeli, "Yurtta Sulh Konseyi'ni incelerseniz, onun askeri kanadının dışındaki sivil unsurların kimler olduğunu merak ediyorsanız, siyasi ayağı da bulmuş olursunuz" şeklinde cevap verdi.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız