birgün

21° AÇIK

SİYASET 30.07.2021 13:57

Bahçeli'den 'Cumhur İttifakı çatlıyor' iddialarına yanıt

MHP lideri, Cumhur İttifakı'nın "Türk milletini küresel bir güç haline getirecek 2053 ve 2071 vizyonunun altyapısını kuracağı" iddiasında bulunarak "Çılgın Türkler seferde. 2023'te cumhurun zaferini yaşayacağız" diye konuştu.

Bahçeli'den 'Cumhur İttifakı çatlıyor' iddialarına yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın dağılacağı söylentilerine tepki gösterdi.

AKP ve MHP seçim sisteminin değiştirilmesi ve barajın düşürülmesini önümüzdeki günlerde görüşecek
Bahçeli, Türkgün gazetesine verdiği söyleşide "Cumhur İttifakı Türk Milletinin ittifakıdır. Camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun" ifadelerini kullandı.

MHP lideri,açıklamalarının devamında özetle şu ifadeleri kullandı:

"Lider ülke Türkiye’nin amacındayız. Hedefimiz de 2023’te yeni bir Türk mucizesine imza atmaktır. Çılgın Türkler seferdedir, güvenilir bir pusula olmadan yönlerini bulmaya çalışan çıldırmışlar ise tedirgindir. Ortak akılla, ortak iradeyle hareket edip, 2023’te ekolojik açıdan güvenli, toplumsal bakımdan huzurlu, milli birliğini pekiştirmiş, ekonomik ve siyasi dengesini kurmuş; adil, adaletli, eşitlik ilkelerini ihata eden; aynı şekilde temel ve kronik sorunlarını çözmüş bir Türkiye’ye ulaşma azmimiz günbegün kuvvetlenmektedir. Bunu başaracağız. 2023’te cumhurun zaferini yaşayacağız. Cumhuriyet’in önünü aydınlatacağız. Bunları yapabilecek inancımız, itibarımız, irfanımız, imanımız, irademiz, bunlarla mündemiç ittifakımız vardır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol