birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Bahçeli'den erken seçim mesajı: Gafiller 2023 Haziran ayını beklemek durumunda

Partisinin grup toplantısında konuşma yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması, gafillerin 2023 yılının Haziran ayını beklemek durumunda olduklarını hatırlatmayı bir kez daha lüzumlu görüyoruz," dedi.

SİYASET 02.03.2021 11:05
Bahçeli'den erken seçim mesajı: Gafiller 2023 Haziran ayını beklemek durumunda
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Erken seçim tartışmalarına da değinen Bahçeli, "Gafillerin 2023 yılının Haziran ayını beklemek durumunda olduklarını hatırlatmayı bir kez daha lüzumlu görüyoruz," dedi.

MHP'nin siyaset anlayışının merkezinde milletin olduğunu ileri süren Bahçeli, "Partimiz ülkemizde yaşayan kardeşlerimizi Türk milleti varlığı içinde kucaklamıştır," ifadelerini kullandı.

Bahçeli, "Cumhur İttifakı millete kulak veren, milletin ruh köküne muvafık siyaset yapan bir hüviyete sahiptir. Bugünün tarihi bir gün yazıldığında, geleceğin Türk nesilleri kimin dürüst, kimin vatansever, kimin demokrasi karşıtı olduğunu idrak ve tescil edecek. Biz müsterihiz. Çiğ süt içmediğimizden dolayı karın ağrısı çekmiyoruz. Mahcup olacağımız, açığımız, eksiğimi olmadığı için rahatız," diye devam etti.

Bahçeli'nin erken seçim mesajı şöyle: "Erken seçim tartışmalarının sıcak gündemde tutulması, gafillerin 2023 yılının Haziran ayını beklemek durumunda olduklarını hatırlatmayı bir kez daha lüzumlu görüyoruz. Türkiye'nin geleceği heba edilemez, etmek için ortam kollayanlara fırsat verilemez. Bölücü terör örgütü PKK'nın kolu HDP'nin yasak ittifak şemsiyesi altında toplananlar içine düştükleri zilletin beledini ödeyeceklerdir. Hakem ve hakim olan millettir."

Muhalefete de yüklenen Bahçeli, "CHP yanlıştadır, İP yanlış ata oynamıştır. HDP ise A'dan Z'ye yozlaşmanın ve terör batağının içindedir. 13 insanımızın kafasına kurşun sıkarak şehit eden teröristlere sahip çıkan parti görünümlü bir suç örgütüne siyaset alanında nasıl yer olacaktır? Küstahça devleti suçlayan, vahşete tek söz edemeyen, milletin hazinesinden geçinenlere sabır göstermek Türk milletine saygısızlıktır. HDP suçludur, destekçileri suçludur, ortakları vebal altındadır," dedi.

"BUNLAR NEYİN KAFASINI YAŞIYOR"

Bahçeli şöyle devam etti:

"Diyorlar ki, HDP şu kadar oy aldı. HDP'ye oy verenler, PKK'nın uşağı olsun diye mi oy verdiler? İradesini Kandil'e bağlamış bir partinin oy oranının demokrasiyle bağdaşması, insanlıkla anılması, şehitle caninin bir görülmesi kadar korkunçtur. Demokratlığı ağızlarından düşürmeyen soytarılar, Türkiye'nin karşısında yuvalanmışlardır. Demokrasiyi tekeline aldıklarını zanneden kesimler de tehdittir. Yeri geldi mi insan hakları konusunda mangalda kül bırakmayan çevreler sıra şehitlere, milli çıkarlara, milli güvenliğe geldi mi çıtını çıkarmazlar.

Zaman zaman ısmarlama metinlere imza atıp, demokrasi edebiyatı yapan, özgürlük masalı anlatan sözde aydın, akademisyen, gazeteci ve kaymak tabakanın Türkyie'nin hak ve menfaatleri söz konusu olduğunda ne izlerine ratlanır, ne esameleri okunur. Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektöre karşı çıkmak için hazırlanan bildiriye imza atan eski akademisyenlerin teröre bir kez tepki gösterenini gördünüz mü? Gara katliamını lanetleyene şahit oldunuz mu? Bunlar neyin kafasını yaşıyorlar, kimlere hizmet ediyorlar? Bu çürük rektörler, bir defa yerli ve milli duruş sergileyecekler midir? Ellerine tutuşturulan metinlere heycanla imza atan buçuk aydınlar, haklarını ne zaman ödeyecekler?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP hakkında inceleme başlatması çok önemli ve beklediğimiz bir gelişmedir. Başsavcılık, HDP'nin faaliyetlerinin terör eylemlerini odağı haline geldiğine karar verirse soruşturma safhasına geçecek, iddianame Anayasa Mahkemesi'ne sunulacaktır. AYM, HDP'nin terör eylemlerinin odağı olduğunu tespit ederse ki başka seçenek yoktur, HDP diye bir partiden söz etmek artık mümkün olmayacaktır. Türkiye bir hukuk devletiyse HDP'nin kapatılması acildir, şarttır. Ayrıca başka bir ad altında bile tekrardan faaliyette bulunmasına fırsat verilmemelidir. Terör örgütü propagandası yapan, suçu ve suçluyu öven, örgüte üye olan demokrasi ve milli irade hasımlarıyla ilgili gereği hukuk sınırları içinde süratle ifa edilmelidir. FETÖ ve PKK'lıların yargılandığı mahkeme süreçlerinin uzatılmadan karara bağlanması, istismar kampanyalarının önüne geçilmesi ertelenemez bir mecburiyettir. Hiç kimse minderden kaçmamalı. Yüreği yeten kartını açık oynamalıdır. CHP, fezlekeli HDP'lilerin dokunulmazlık zırhının kaldırılmasına var mıdır, yok mudur? Kimliksiz CHP sözcüsü, acaba senin kararın nedir? Terörün mü safındasın, Türkiye'nin mi yanındasın?"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol