birgün

29° AZ BULUTLU

Bahçeli'den "Mahallenin uşakları derken kimleri kast ettiniz?" sorusuna yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında söylediği "Mahallenin uşaklarını milliyetçi harekete davet ediyorum" sözlerine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Gazeteci Murat Yetkin'in "Mahallenin uşakları derken kimleri kast ettiniz?" sorusuna Bahçeli, "Mahallenin kelimesi neyi anlatıyorsa onu siz bulun" yanıtını verdi. Yetkin ise, "MHP kulisinde kast ettiğinin Aydın ve Ağıralioğlu durumundaki eski MHP’lilerin yuvaya dönmesi olduğu yorumu yaygın" ifadelerini kullandı.

SİYASET 13.04.2022 14:34
Bahçeli'den "Mahallenin uşakları derken kimleri kast ettiniz?" sorusuna yanıt
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü grup toplantısında söylediği "Mahallenin uşaklarını milliyetçi harekete davet ediyorum" cümlesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Murat Yetkin, bugünkü yazısında Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Yetkin, grup toplantısının bitiminde TBMM’den ayrılmak üzereyken Bahçeli'nin yanına gittiğini belirti.

"Mahallenin uşakları derken kimleri kast ettiniz?" sorusuna Bahçeli, "Mahallenin kelimesi neyi anlatıyorsa onu siz bulun" yanıtını verdi.

Yetkin, "Acaba son zamanlarda İYİ Parti yönetiminde görevlerini kaybeden eski arkadaşlarınızı mı kast ettiniz?" diye sorarken, Bahçeli, "(Gülerek) İsim vermem. Mahallenin derken ne demek istediğimiz açık" cevabını verdi.

Yetkin yanıt üzerine "Şifreyi vermem diyorsunuz yani?" dedi, Bahçeli ise "Vermem" ifadelerini kullandı.

MHP KULİSLERİNDE KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR?

"Bahçeli de gerçi reddetmiyor ama MHP kulisinde kast ettiğinin Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu durumundaki eski MHP’lilerin yuvaya dönmesi olduğu yorumu yaygın" diyen Yetkin, "Bir nokta daha var 'Uşak' sözcüğü sadece Karadeniz’de değil, Güneyde, Bahçeli’nin memleketi Osmaniye dahil, Hatay, Adana, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa civarındaki Türkmen aşiretlerinde de 'Evin oğlu, çocuk, genç' anlamında kullanılıyor" yorumunu yaptı.

Yetkin'in yazısının tamamını okumak için tıklayın

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol