MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'deki polisevine yönelik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Terör örgütlerine ve teröristlere güzellemeler yapan, yardım ve yataklıkta sınır tanımayan, bununla da yetinmeyip canileri aklamaya ve arkalamaya çalışan kim ya da kimler varsa kaybedecek, mağlup ve mahkum edileceklerdir" dedi.

Bahçeli'den Mersin'deki polisevine yönelik saldırı hakkında açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevine PKK mensupları tarafından gerçekleştirdiği bildirilen saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bahçeli, "Mersin Mezitli Polisevi’ne 26 Eylül 2022 gecesi, sözde gazeteci olarak lanse edilen bir teröristin hain saldırısı neticesinde, son kurşununa kadar mücadele eden Polis Memurumuz Sedat Gezer şehit düşerken, bir polisimizle birlikte bir sivil vatandaşımız da yaralanmıştır" dedi.

Bahçeli, şöyle devam etti: "Aziz şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, kederli ailesine, emniyet teşkilatımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Tedavi altında bulunan yaralılarımıza şifalar temenni ediyor, geçmiş olsun diyorum."

Bahçeli, şunları söyledi:

"Türkiye terörün tasallutundan mutlaka kurtulacak, teröristler, arkalarındaki sinsi ve namert destekçileri hak ettikleri bedeli eninde sonunda ödeyeceklerdir. Türk milleti hıyanet ve melanetin karşısında tek yürektir. Dökülen her şehit kanının hesabı damla damla sorulacaktır.

Terör örgütlerine ve teröristlere güzellemeler yapan, yardım ve yataklıkta sınır tanımayan, bununla da yetinmeyip canileri aklamaya ve arkalamaya çalışan kim ya da kimler varsa kaybedecek, mağlup ve mahkum edileceklerdir. Nitekim Türk milletinin kararı ve gayesi budur."

NE OLMUŞTU?

Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne PKK'li oldukları bildirilen saldırganlar tarafından saldırı düzenlenmişti.

Saldırıda polis memuru Sedat Gezer yaşamını yitirmiş, bir polis ise yaralanmıştı.

Saldırganların ise üzerlerindeki patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu öldüğü belirtilmişti.