Adıyaman ve Şanlıurfa'da meydana gelen sel felaketine ilişkin açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacaktır. Hiçbir saldırı, iftira ve suçlama dalgası duruşumuzu bozamayacaktır. Kederli günlerimizi çapsız, güdük ve kısır siyasetlerine alet etmek için fırsat kollayanlara aziz milletimiz hür seçimiyle engel olacaktır" dedi.

Bahçeli'den sel sonrası paylaşım: Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacak
Fotoğraf: AA

HABER MERKEZİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, deprem felaketiyle yıkılan afet bölgesinde yaşanan sel ve su baskınlarına ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bir felaketin izini silme mücadelesi azimle sürüyorken, bir başka felaketin ortaya çıkması milletimizi derinden üzmüştür" ifadelerine yer veren Bahçeli, Türkiye'nin 'yaralarını saracak güçte' olduğunu iddia etti.

Sel felaketiyle ilgili yaptığı açıklamada konuyu seçimlere getiren Bahçeli, "Hiçbir saldırı, iftira ve suçlama dalgası duruşumuzu bozamayacaktır. Kederli günlerimizi çapsız, güdük ve kısır siyasetlerine alet etmek için fırsat kollayanlara aziz milletimiz hür seçimiyle engel olacaktır" ifadelerini kaydetti.

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

"Ülkemiz Kahramanmaraş merkezli ikiz depremin hasarını güç birliği halinde kaldırırken, Adıyaman ve Şanlıurfa’da yaşanan aşırı yağışlar taşkın sellere neden olmuş, nihayetinde yeni bir felaket deprem bölgesini canevinden vurmuştur. Söz konusu felaketin tahribatı büyüktür. Meydana gelen sellerden 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 9 vatandaşımızın kaybolduğu, çok sayıda vatandaşımızın yaralandığı anlaşılmaktadır. Bir felaketin izini silme mücadelesi azimle sürüyorken, bir başka felaketin ortaya çıkması milletimizi derinden üzmüştür.

"HİÇBİR SALDIRI DURUŞUMUZU BOZAMAYACAK"

Türkiye tek nefes halinde yaralarını saracak güç ve kudrettedir. 'Yeni Türkiye, Yeni Yüzyıl, Yeni Hayat' sacayağında; deprem ve diğer mahut sorunlarla başa çıkabilecek akıl, irade, inanç ve mücadele şevki çok şükür Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tesis edilmiştir. Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacaktır. Hiçbir saldırı, iftira ve suçlama dalgası duruşumuzu bozamayacaktır. Kederli günlerimizi çapsız, güdük ve kısır siyasetlerine alet etmek için fırsat kollayanlara aziz milletimiz hür seçimiyle engel olacaktır."