MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, medyada Cumhur İttifakı’nın içinde sorun olduğu yönünde değerlendirmeler yapan gazetecileri “Maşallah, bizi bizden iyi biliyorlar” ifadeleriyle eleştirdi. İsimlerini andığı gazetecilere yönelik hakaretamiz sözler sarf eden Bahçeli, “Neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Herkes işine baksın” dedi.

Bahçeli, gazetecileri isim vererek hedef aldı: Boşa sallamayın, işinize bakın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şahsi Twitter hesabı üzerinden medyada Cumhur İttifakı hakkında yapılan değerlendirmelere yanıt verdi. Bahçeli, ittifak hakkında olumsuz konuşan gazetecilerin tek tek isimlerini andı.

Bu düşüncelerle, televizyonlarda farklı isimlerle gösterilen tartışma programlarını izlediğim zaman ne kadar yavan, yalan, yanlış ve yozlaşmış değerlendirmeler yapıldığına, kirli ve kişiliksiz senaryoların nasıl tedavüle alındığına teessüfle tanık oluyorum” diyen Bahçeli, bazı gazetecilerin hayal mahsulü anlatımları kamuoyuna servis ettiğini, Mustafa Balbay’ın da ‘bu isimlerden biri olduğunu’ ileri sürdü.

Habertürk kanalında Veyis Ateş’in sunduğu “Türkiye’nin Nabzı” isimli programın dün geceki bölümüne değinen MHP lideri, “Deniz Zeyrek, İsmail Saymaz ve İbrahim Uslu’nun açıklamalarını bu kadar yalan senaryoyu nasıl ürettiklerini düşünüp hayretle takip ettim. Alayına bakınca gıybet ve dedikodunun ete kemiğe bürünmüş halini gördüm” ifadelerini kullandı. Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

‘ATIYORLAR, TUTUYORLAR’

“Meğer Türkiye’de neler oluyormuş! Türk siyasetinde ne çok konuşulan konu varmış! Hele hele MHP’nin hiç haberimiz olmayan ne stratejileri ve siyaset önermeleri devredeymiş! Maşallah bizi bizden daha iyi biliyorlar! Atıyorlar, tutuyorlar, ama sürekli ters köşeye yatıyorlar.

Habertürk, Halk TV, KRT gibi televizyon kanalları aynı tempoyla ve aynı tip konuklarıyla yayınlarına devam etmelerinde yarar vardır. Çünkü onlara bakınca, konuşanların düşüncelerinden ziyade arkalarındaki lekeli zihniyetlerin gerçek niyetleri açığa ve ortaya çıkmaktadır.”

“HDP’nin kapatılmasıyla” ilgili görüşlerinin açık olduğunu söyleyen Bahçeli, “İnanıyorum ki, hukuk kendi mecrasında en makul ve milli vicdana muvafık çözüm yolunu bulacak ve adalet tesis edilecektir. MHP’ye düşen bir sorumluluk olursa da gereği seve seve yapılacaktır” dedi.

‘ZİYARETLERDEN RAHATSIZ DEĞİLİM’

Cumhur İttifakı içinde de ‘samanlıkta iğne aramaktan vazgeçilmesi’ çağrısında bulunan ve ittifakta sorun olmadığını iddia eden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhur İttifakı hususunda fitne çıkarmak için tahkimat yapanlara da diyorum ki, rahat olun, huysuzluğu bırakın, hırçınlıktan dönün, samanlıkta olmayan iğneyi aramaktan vazgeçin. Net olarak açıklıyorum, neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Hatta bu temas ve ziyaretlerin ittifakımızın güçlenmesine hizmet edeceğinden dolayı desteğimiz tamdır.

Herkes işine baksın, falcılık yapmasın, niyet okumasın, boşa sallayıp dolu tutmanın arayışında olmasın. Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh kökünden doğmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Türkiye’nin yegane güvencesidir.

Malum yorumcular, mahut televizyon ve gazeteler bilsinler ki: Bit için dam yakmam. Pire için yorganı ateşe vermem. Karanlık emel sahipleri boşu boşuna çırpınmasın, boş yere hayal kurmasın. Cumhur İttifakı’nı bozmayı hiçbir şart altında aklımın köşesinden geçirmem.”