birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 19.08.2019 11:59

Bahçeli, halkın iradesinin gasp edilmesine sahip çıktı

Bahçeli, halkın iradesinin gasp edilmesine sahip çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, halkın oylarıyla seçilen Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasına sahip çıktı.

Kayyum atamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Diyarbakır, Van, Mardin belediye başkanlarının görevden alınması önemli operasyon. Hükümete ve İçişleri Bakanı Soylu’ya desteğimiz tamdır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, telefonla aradığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu operasyonlarla ilgili tebrik etti.

"Terörle mücadele kapsamında hükümetin ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun tasarruflarını desteklediklerini" belirten Bahçeli, "Hükümete ve size desteğimiz tamdır" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanlığı; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü görevden aldı. HDP'li üç ismin yerine, söz konusu illerin valileri kayyum olarak atandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız