birgün

16° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 01.12.2018 15:09

Bahçeli: İttifak iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

Bahçeli: İttifak iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, "Görüşmeler olumlu ve verimli, Cumhur İttifakı iyi gidiyor. Cumhur İttifakı karşılıklı saygı içerisinde ilerliyor, karşılıklı jestler olabilir" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, Ergenekon davasıyla ilgili olarak, 'Ergenekon davası sonuçlanma aşamasına gelmiştir. Savcılık iddianamesi yarın mahkemeler tarafından görüşülecek. Çok az bir ceza konusu söz konusu olmuştur' dedi.

Bahçeli, yerel seçimlerdeki ittifak çalışmalarıyla ilgili olarak ise, "Cumhur İttifakı'nın içerisinde gönül vardır. Ülke sevdası vardır. Karşılıklı saygı vardır. Saygı kavramı içerisinde jestler de olabilir. Çalışmalar verimlidir. Cumhur İttifakı iyi gidiyor' diye konuştu. Bahçeli, ittifak görüşmelerinde gelinen son durum sorulması üzerine de, "İki parti yöneticisi saygıdeğer insan zaman zaman bir araya geliyorlar, gelişmeleri değerlendiriyorlar, uzlaştıkları alanlar oluşuyor, üzerinde çalşımalar yapılan alanlar var. Sayın Cumhurbaşkanı dönüşünde Sayın Cumhurbaşkanına arz edeceklerdir. Sonra da karşılıklı değrelendirme ihtiyacı doğarsa, gereği yapılır. Şu ana kadarki gelişmeler olumlu olmaktadır" ifadelerini kullandı.

Muhalefetin, AKP ve MHP arasındaki görüşmelere yönelik eleştirilerine de cevap veren Bahçeli, "Muhalefet koalisyon düşünüyorsa yapsın. Yani 'Millet İttifakı' veyahut 'Zillet İttifakı' dediğimiz ittifakı koalisyona dönüştürmek istiyorlarsa, onların en tabii hakkıdır" dedi.

Bahçeli, Rekabet Kurulu'nun soğan stokçuluğu ile ilgili kararına da değinerek, "Rekabet Kurulu'nun kararına saygı duymak lazım. Soğan ile fazla işimiz yok. Rekabet Kurulu herhalde yakından inceliyordur" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız