MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi için yayınladığı mesajda Millet İttifakı’nı hedef aldı. Bahçeli, “Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’de ezilenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün Milli Mücadele’de tepelenenlerdir” ifadesini kullandı.

Bahçeli, Millet İttifakı'nı hedef aldı: Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’de ezilenlerdir
Fotoğraf: İHA

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi için yazılı bir mesaj yayınlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nın hedef aldı.

Bahçeli mesajında “Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’de ezilenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün Milli Mücadele’de tepelenenlerdir. Bugün karşımıza bir kez daha çıkanlar, ana kanındaki bebekleri süngüyle deşen caniler, FETÖ’ye ve PKK’ya siyasi rant ve ikbal uğruna el uzatan çürümüşlerdir”” ifadesine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU’NUN HDP ZİYARETİNİ HEDEF ALDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye gerçekleştireceği ziyareti de hedef aldı. Bahçeli şunları söyledi:

"Zaferimizin 108’inci yıl dönümünü ve şehitlerimizin aziz hatıralarını gölgelemek, adeta geçmişin rövanşını almak niyetiyle programlanan CHP-HDP kavuşması şimdilik sonraki bir tarihe tehir edilmiştir. Bu kez takip edilen kirli yöntem kaleyi içeriden yıkmak için işbirlikçi güruhu yüreklendirme, gayri milli zihniyetlerle amaç ve eylem ortaklığı kurmaktır."

Bahçeli, Millet İttifakı’na yüklendiği mesajında ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Bu kez takip edilen kirli yöntem kaleyi içeriden yıkmak için işbirlikçi güruhu yüreklendirme, gayri milli zihniyetlerle amaç ve eylem ortaklığı kurmaktır. Bu kapsamda siyasi muhalefet Türkiye’nin karşısına geçmiş, milletimizi zillet anaforuna çekmek için dış bağlantılı yıkım hesabı yapmaya başlamıştır. Doğal felaketlerin enkaz ve yıkımını kaldırmak, derin yaraları sarmak için mücadele halinde olan Türkiye’mizi Yeni Yüzyıla taşıyacak olan muhteşem irade Çanakkale ruhuyla tecelli etmiştir.”