birgün

20° PARÇALI BULUTLU

Bahçeli'nin erken seçim isteyeceği iddialarına MHP'den yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun, "Bahçeli, 2002’de olduğu gibi 'Ben yapmadım onlar yaptı' diyerek AK Parti’yi suçlayıp çekilecek ve erken seçimi tetikleyecek!" açıklamalarına MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan yalanlama geldi.

SİYASET 05.11.2021 14:46
Bahçeli'nin erken seçim isteyeceği iddialarına MHP'den yanıt
Abone Ol google-news

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Bahçeli'nin erken seçim isteyeceği iddialarına MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yanıt verdi.

Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bahçeli'nin 2002’de olduğu gibi "Ben yapmadım, onlar yaptı" şeklinde bir savunma yaparak AKP'yi suçlayıp erken seçim isteyeceğini savundu.

Davutoğlu'nun açıklamalarına yanıt veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Neymiş? MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakından çekilip erken seçime kapı aralayacakmış. Vah Serok Ahmet vah! MHP aleyhinde algı oluşturayım derken deşelediğin geçmişten senin boş kursağını dolduracak tek siyasi hububat çıkmaz" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Yalçın, şunları kaydetti:

"Öğrendik ki Serok Ahmet nam Ahmet Davutoğlu, aç tavuğun kendini buğday ambarında sanması misali, 57. hükümet döneminde yaşanan hadiseler arasında gıdaklaya gıdaklaya yem arayıp durmakta.

57. hükümet döneminde olup bitenleri bugüne tatbik etmeye çalışarak MHP’yi karalamaya yeltenen Ahmet Davutoğlu, son Twitter paylaşımlarından birinde de “Müflis tüccar eski defterleri karıştırır. ” diyerek aslında kendini ele vermiş.

Neymiş? MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakından çekilip erken seçime kapı aralayacakmış. Vah Serok Ahmet vah! MHP aleyhinde algı oluşturayım derken deşelediğin geçmişten senin boş kursağını dolduracak tek siyasi hububat çıkmaz.

Bir zamanların afili bilim adamı(!) Davutoğlu’nun, Ak Partideki sükût ve azlinden sonra ilmî verilere dayalı gelecek öngörüleriyle gerçekçi tahminleri bırakıp kehanetlerden medet ummaya başlaması ne acı!

Öyle görülüyor ki çok başlı zillet ittifakının muhtaç olduğu müneccimbaşılığı misyonunu, geleceği olmayan yaprak partisinin başkanı Davutoğlu üstlenmiş. ABD’deki Cadılar Bayramı’na katılsaydı bari."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun