birgün

24° AÇIK

Bahçeşehir Koleji: ‘Bize çip takacaklar’ deyip aşı olmayan öğretmenle çalışmamız mümkün değil

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, koronavirüse karşı aşısını olmayan personelle yollarını ayırmak durumunda olduklarını açıkladı. Yücel, “Yok ben aşıya inanmıyorum, yok bize çip takacaklar diyen ve aşısını olmayan personeli, öğretmeni, hangi birimde çalışırsa çalışsın sınıflarımıza, okullarımıza almamız mümkün değil” dedi.

EĞİTİM 10.08.2021 16:56
Bahçeşehir Koleji: ‘Bize çip takacaklar’ deyip aşı olmayan öğretmenle çalışmamız mümkün değil
Abone Ol google-news

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tüm Türkiye’deki okul yöneticileriyle bir araya geldi. 63 ilde 144 kampüslerinin olduğunu ve yaklaşık 7 Bin kişinin okullarında istihdam edildiğini söylerken, kurumlarında aşı olan personel sayısını da açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yücel, “İş yeri hekimimizden güzel bir haber aldım. Bahçeşehir Koleji çalışanlarının yüzde 97’si aşısını oldu. Olmayan çalışma arkadaşlarımızın çok büyük bir kısmı ise gebelik ya da farklı sağlık nedenleriyle aşılarını ertelemişler. Okullarımız açılana kadar onlar da aşılarını olarak aramızda olacaklar” dedi.

DHA’nın aktardığına göre Yücel, aşı olmak istemeyen çalışanlarına ise saygısının sonsuz olduğunu ifade ederek, aşı olmayan kimseyi okullarında çocukların sağlığı için çalıştıramayacaklarını açıkladı. Yücel, şu ifadeleri kullandı:

“SAYGIMIZ SONSUZ ANCAK…”

“Aşı olmak istemeyen personelimize saygımız sonsuz. Ancak, yok ben aşıya inanmıyorum, yok bize çip takacaklar diyen ve aşısını olmayan personeli, öğretmeni, hangi birimde çalışırsa çalışsın sınıflarımıza, okullarımıza almamız mümkün değil, onlarla yollarımızı maalesef ayırmak zorundayız... Eğitim kurumu ve eğitimci olmanın sorumluğuyla, velilerimizin de aşısını olarak ülkemizde okul zillerinin tekrar çalmasına katkı sağlayacağınızdan şüphemiz yok.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol