birgün

20° AÇIK

Bahreyn 10 yıl sonra Suriye'ye büyükelçi atadı

Bahreyn, 2012'de büyükelçisini geri çağırarak diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğü Suriye'ye, Vahid Mubarek Seyyar'ı büyükelçi olarak atadı.

DÜNYA 31.12.2021 18:41
Bahreyn 10 yıl sonra Suriye'ye büyükelçi atadı
Abone Ol google-news

Fotoğraf: Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad

Bahreyn, 2012'de büyükelçisini geri çağırarak diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğü Suriye'ye 10 yıl aradan sonra yeniden büyükelçi atadı.

Bahreyn resmi ajansı BNA'nın haberine göre, Kral Hamed bin İsa Al Halife yayımladığı kararnameyle, Vahid Mubarek Seyyar'ı Bahreyn'in Suriye'deki diplomatik misyonunun başına "Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçi" unvanıyla atadı.

Birleşik Arap Emirlikleri, 27 Aralık 2018'de Suriye'deki diplomatik temsilciliğini maslahatgüzar seviyesinde yeniden açtığını, Umman da 5 Ekim 2020'de Suriye'ye büyükelçi gönderdiğini duyurmuştu.

BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan, 9 Kasım'da Şam'a gerçekleştirdiği ziyaretinde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya gelmişti.

Temmuz ayından bu yana Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır başta olmak üzere Arap ülkeleri, Suriye ile normalleşme adımlarını hızlandırıyor.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun