birgün

17° HAFİF YAĞMUR

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.01.2021 09:10

Bak postacı direniyor!

Bak postacı direniyor!

Emek Servisi

PTT’de sendikalı oldukları ve sendikal faaliyet yürüttükleri için tazminatsız işten atılan, aralarında PTT-Sen’in başkan ve yöneticilerinin de olduğu taşeron işçilerin direnişi bugün 31’inci gününde.

İstanbul ve İzmir’de süren direniş, eğer 1 Şubat’a kadar işçilerin talepleri karşılanmazsa Ankara’ya, PTT Genel Müdürlüğü’nün önüne taşınacak. Öte yandan işçilere destek ziyaretleri de sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde güvenlik soruşturması bahanesiyle işten çıkarılan Genel-İş üyesi işçiler dün direnişteki PTT işçilerini ziyaret etti. İşçiler, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol