birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 21.11.2019 14:30

'Bakacağım' diyerek istediği ilacı yuttuğu için gözaltına alındı

'Bakacağım' diyerek istediği ilacı yuttuğu için gözaltına alındı

Ordu'nun Ünye ilçesinde reçetesiz satışı yapılamayan ilacı girdiği eczanenin rafından alarak izinsiz şekilde içen kişi polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişi, eczacının şikayetini geri çekmesi üzerine serbest bırakıldı.

Ordu'nun Ünye ilçesi Liseler Mahallesi'ndeki eczaneye gelen E.Ö., omurilik rahatsızlığına ilişkin bir ilacı almak istediğini söyledi. Eczacı kalfası Ayşenur Balakcı, kapanış saati olduğu için gelen kişiyi nöbetçi eczaneye yönlendirdi.

Israrla ilaca bakmak istediğini belirten E.Ö., bir anda raftan aldığı ilaçtan bir adet yuttu. Kalfanın haber vermesi üzerine gelen eczacı, durumu polise bildirdi.

Gözaltına alınan E.Ö., polis ekiplerince Ünye ilçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Emniyetteki ifadesinde, kendisinin omurilik rahatsızlığı bulunduğunu aktaran E.Ö., kronik ağrıları nedeniyle iki yıldır ilacı kullandığını belirtti. Şu an memleketinde olmadığı için ilacı yazdıramadığını savunan E.Ö., eczacının şikayetçi olmaması üzerine ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Eczacı kalfası Ayşenur Balakcı, eczaneyi kapatacağı sırada E.Ö.'nün gelerek reçetesi olmadığı halde ilacı satın almak istediğini söyledi.

Söz konusu ilacın reçetesiz verilmediği için bulunmadığını söylediğini anlatan Balakcı, "Ama içeri girmeye çalıştı ve direkt o ilacın bulunduğu rafa uzandı. Muhtemelen daha önce gelip keşif yapmış olabilir. Ben ilacı kapatmaya çalıştım. Bana kriz geçirdiğini, vermem gerektiğini söyledi. Daha sonra beni zorladı, 'bir bakayım' dedi ve ilacın bir tanesini alıp içti" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız