birgün

20° AZ BULUTLU

Bakan Akar’dan, "Suriye’ye operasyon" hakkında açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyine yapılacağı belirtilen operasyona ilişkin, “Yeri ve zamanı geldiğinde gereken neyse yapılacaktır” dedi.

GÜNCEL 07.06.2022 12:32
Bakan Akar’dan, "Suriye’ye operasyon" hakkında açıklama
Abone Ol google-news

Akar, Kabine Toplantısı'nın ardından gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

NTV’nin aktardığına göre Bakan Akar, Suriye’nin kuzeyine yönelik operasyon konusunda, ''Yeri ve zamanı geldiğinde gereken neyse yapılacaktır'' şeklinde konuştu. Akar, ''Milletimizi 40 yıldan beri başına musallat olan bu terör belasından kurtaracağız. Bu konuda kimse karşımıza çıkmasın, bize engel olmaya kalkmasın'' dedi.

“BİR AN ÖNCE SONUÇLANMALI''

Akar, Ukrayna limanlarındaki tahıl yüklü gemilerinin tahliyesine ilişkin de, ''Bir an önce sonuçlanmasına gayret gösteriyoruz. Nasıl yapılacak, mayınlar nasıl temizlenecek, kim yapacak, koridor nasıl oluşturulacak, kim refakat edecek gibi teknik planlamalara yönelik konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol