birgün

21° KAPALI

GÜNCEL 13.07.2021 22:23

Bakan Akar, İtalyan mevkidaşı ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İtalyan mevkidaşının yaptığı görüşmede Afganistan, Libya ve Doğu Akdeniz'deki son durum ele alındı.

Bakan Akar, İtalyan mevkidaşı ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İtalyan mevkidaşı Lorenzo Guerini ile İstanbul'da görüştü. Görüşmede Afganistan, Libya ve Doğu Akdeniz'deki son durum masaya yatırıldı.

Görüşmede Akar tarafından, NATO’nun güney kanadı ve Akdeniz’in iki müttefik ülkesi Türkiye ve İtalya arasındaki ortak değerlere ve iş birliğine vurgu yapıldığı, Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’deki sorunların uluslararası hukuk, iyi komşuluk ilişkileri ve diyalogla çözümünden yana olduğu, IŞİD, FETÖ ve PKK/YPG'ye karşı mücadelenin azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü, Türkiye’nin salgına rağmen NATO’ya kesintisiz katkı sağlamaya devam ettiği, iki ülke arasında savunma sanayii alanındaki iş birliğinin geliştirilmesine verilen önemin ifade edildiği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol