Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesi süreçlerine ilişkin, "Toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz" açıklamasında bulundu.

Bakan Bilgin'den kamu işçisinin zam görüşmelerine ilişkin açıklama
Fotoğraf: AA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kamu işçileriyle ilgili sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz" dedi.

Bilgin, Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonunun (UAMİF) bir otelde düzenlenen 10. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Kamuda geçici işçilerle ilgili sorunları Meclis gündemine taşıdıklarını kaydeden Bilgin, kamu işçileriyle ilgili toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmasının da devam edeceğini kaydetti.

Bilgin, şöyle konuştu: "Kamuda geçici işçiler sorunu vardı. Geçici işçiler sorununu çözmek üzere önemli bir adım attık. Onu Meclis'e intikal ettirdik. Kamu işçileriyle ilgili sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz."

(AA)