birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Bakan Bilgin’in ‘müjde verecek’ dediği Erdoğan’dan ses çıkmadı, Özel yeniden hatırlattı

Bakan Vedat Bilgin’in emekli maaşları hakkında, “Cumhurbaşkanımız 1 Mayıs’ta müjde açıklayacak” sözlerine Erdoğan’dan karşılık gelmedi. CHP’li Özel, “Bir huzurlu bayramı çok gördüğünüz emeklileri yine hayal kırıklığına uğrattınız! Emeklilerin müjdesi nerede?” diye sordu.

SİYASET 02.05.2022 18:30
Bakan Bilgin’in ‘müjde verecek’ dediği Erdoğan’dan ses çıkmadı, Özel yeniden hatırlattı
Abone Ol google-news

Bakan Bilgin'in 'müjde verecek' dediği AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, emekli maaşları konusunda herhangi bir açıklama gelmedi. CHP'li Özgür Özel, Bilgin'in sözlerini hatırlatarak, 'Müjde nerede?' diye sordu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bayburt’ta yaptığı, “Emeklilerimizi sosyal bakımdan korumak zorundayız. Geçtiğimiz yıl sonunda en düşük emekli aylığı 1500 TL’den 2500 TL’ye çıkardık. Bugünkü enflasyonik şartlarda emeklilerimizin enflasyon oranının üzerinde artırdık. Ama enflasyonun tahribatıyla bugün bunlar yeniden gündemimizdedir. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Biz bu konuda çalışmalarımızı tamamlayıp muhtemelen sayın Cumhurbaşkanımız 1 Mayıs’ta gerekil, müjdeleri bütün toplumumuzla paylaşır. Ben önce bu müjdelerin geleceği haberini vermek istiyorum” şeklindeki açıklamasına CHP’li Özgür Özel’den tepki geldi.

Özel, sosyal medyadan Bilgin’e verdiği yanıtta, “Sayın Bakan; bu konuşmayı Kadir Gecesi'nde Bayburt'ta yaptınız. 1 Mayıs'ta Erdoğan emeklilere müjde verecekti. Beklenti yaratma makamında değilsiniz. Bir huzurlu bayramı çok gördüğünüz emeklileri yine hayal kırıklığına uğrattınız! Emeklilerin müjdesi nerede?” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol