birgün

21° PARÇALI BULUTLU

Bakan Elvan'dan 'ekonomik reform' çıkışı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız" dedi.

EKONOMİ 17.11.2020 18:27
Bakan Elvan'dan 'ekonomik reform' çıkışı
Abone Ol google-news

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Elvan," Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımız ile STK'ler ve iş dünyamızla bir araya geleceğiz, dinleyeceğiz. Ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacağız" dedi.

Yol haritalarının genel çerçevesini, "Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarının" oluşturduğunu söyleyen Elvan, "Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız" ifadelerini kullandı.

Bakan Elvan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İstişareye sonuna kadar açık olacağız. Hiçbir vatandaşımızın kafasında en ufak bir kaygı olmasın. Kapılarımız 24 saat açık olacak.

Türkiye, yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi olsun istiyoruz. Bu noktada atılması gereken adımları kararlılıkla atacağız.

Merkez Bankası Kanun'u açık, elbette bağımsızdır. Bu konuda daha fazla söyleyecek bir şeyim yok

(Düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlığı) Başkanlarımıza 'kanun ne diyorsa, neyi emrediyorsa onu yapacaksınız' dedim."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol