birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Bakan Ersoy: "Bütçe-kriter açısından baktığınız zaman kışın gezmenizi tavsiye ederim"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKP Konya İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada Türkiye'deki turizm faaliyetleriyle ilgili değerlendirme yaparken "Bütçe-kriter açısından baktığınız zaman kışın gezmenizi tavsiye ederim" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 28.09.2022 12:53
Bakan Ersoy: "Bütçe-kriter açısından baktığınız zaman kışın gezmenizi tavsiye ederim" Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bütçe- kriter açısından baktığınız zaman kışın gezmenizi tavsiye ederim" diye konuştu.

Ersoy, Konya'da AKP İl Başkanlığı'nın Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlediği '2023’e Doğru Şehir Buluşmaları' programında, partililer ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ülkede, turizmde gelinen noktaları anlatan Ersoy, gazetecilerin sorularını da cevapladı.Rusya'nın Avrupa'ya doğalgaz arzını azaltmasıyla Türkiye'ye gelecek turistlerin turizme katkısına ilişkin soruyu yanıtlayan Ersoy, daha fazla turistin ağırlanacağını ancak bunun doğalgazla bağlantılı olmadığını söyledi.

Ersoy, şöyle konuştu:

"Turizmle ilgili şimdi zaten kışın fiyatların en uygun olduğu dönem. Bütçe- kriter açısından baktığınız zaman kışın gezmenizi tavsiye ederim. En düşük bütçelerin, hemen hemen maliyetine satışların olduğu bir dönemde gezme fırsatı yakalamış olursunuz ama daha önce de söyledim, size de söyleyeyim. 'Dünyadaki doğal gaz vesaire gibi krizler sebebiyle Türkiye'ye fazla turist gelecek, her yer dolup taşacak' bu beklentileri ben gerçekçi bulmuyorum. Çünkü turizmde belirsizliklerin olmadığı bir ortamda, insanlar daha yoğun seyahat ederler. Dünya genelinde belirsizlikler oluştuğu zaman veya bölgesel belirsizlikler oluştuğu zaman seyahatleri daha az olur. Biz geçen seneye göre daha iyi turist alacağız mı? Alacağız. Rakamlar da bunu gösteriyor ama bunun sebebi, eskiye göre ülkemizi çok daha iyi tanıtıyor olmamız veya otel yatırımcılarımızın bilinçli, ciddi bir şekilde hizmet standartlarını yükseltmesiyle orantılı. Evet bu sene, bu kış da geçen seneye kıyasla çok daha fazla turisti Türkiye, inşallah ağırlayacak. Şu anki ön rezervasyonlar da bunun göstergesi."

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol