Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’un, Antalya Belek’teki lüks otelin yanında bulunan kamp alanını turizm parseline dönüştürdüğüne ilişkin haberlere erişim engeli getirildi. Duruma tepki gösteren İYİ Partili Özlale, "Biz, Bakan’ın lüks oteline komşu olan kamping alanını nasıl turizm imarına açtığını, üstelik plan değişikliği onaylanmadan tahsis ihalesine çıktığını belgeleriyle kanıtlarız. Eğer Bakan Ersoy kendisine güveniyorsa, halkın bakanı olduğuna inanıyorsa gelsin birlikte, kendi istediği kanalda, kendi istediği moderatör ile bu yapılanları tartışalım" dedi.

Bakan Ersoy’la ilgili açıklamalarına ilişkin haberlere erişim engellendi

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale’nin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Antalya Belek’teki lüks otelinin yanında bulunan kamp alanının turizm parseline dönüştürüldüğü yönündeki açıklamalarına ilişkin haberlere erişim engeli getirildi. Duruma tepki gösteren Özlale, "Biz, Bakan’ın lüks oteline komşu olan kamping alanını nasıl turizm imarına açtığını, üstelik plan değişikliği onaylanmadan tahsis ihalesine çıktığını belgeleriyle kanıtlarız. Eğer Bakan Ersoy kendisine güveniyorsa, halkın bakanı olduğuna inanıyorsa gelsin birlikte, kendi istediği kanalda, kendi istediği moderatör ile bu yapılanları tartışalım" dedi.

Özlale’nin, Ersoy’un Antalya Belek’teki lüks otelinin yanında bulunan kamp alanıyla ilgili iddialarına ilişkin haberlere erişim, İstanbul Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliği’nin 16 Ağustos 2022 tarih ve 2022/7020 sayılı kararı engellendi.

Erişim engeli kararının gerekçesinde şunlar kaydedildi: "Dosya kapsamında mevcut url adreslerinin içeriği incelendiğinde, içeriklerin iddia mahiyetinde olduğu ve iddiayı destekler nitelikte bilgi ve belgeler paylaşılmadan, doğrudan talepte bulunanı hedef alarak yapılan paylaşımların kişilik haklarını ihlal niteliği taşıdığı anlaşıldığından, belirtilen url adresleri hakkında erişimin engellenmesi talebinin kabulüne karar verilerek hüküm kurulmuştur."

Özlale, konuya ilişkin yaptığı açıklamada erişim engeli kararına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

"Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, belli ki vukuatlarının göz önünde olmasını ve kamuoyu önünde tartışılmasını istemiyor. Bu sebeptendir ki geçen hafta otel kurmak için kamping alanını imara açtığını dile getirmemizin ardından, jet hızıyla hakkındaki haberlere erişim engeli kararı aldırmış.

Sayın Bakan, herhalde bizim çamur siyaseti yaptığımızı, kendisiyle ilgili iddialarımızı destekleyecek kanıtlarımız olmadığını düşünüyor. Halbuki biz, vatandaşın hakkının gasp edilmesine karşıyız. Otel üstüne otel diken, güzelim ormanlarımızı ranta açan, Cumhurbaşkanı’nın atanmış bakanının yolsuzluklarına da karşıyız.

'İSTEDİĞİ KANALDA, KENDİ İSTEDİĞİ MODERATÖR İLE BU YAPILANLARI TARTIŞALIM'

Biz, Bakan’ın lüks oteline komşu olan kamping alanını nasıl turizm imarına açtığını, üstelik plan değişikliği onaylanmadan tahsis ihalesine çıktığını belgeleriyle kanıtlarız. Eğer Bakan Ersoy kendisine güveniyorsa, halkın bakanı olduğuna inanıyorsa gelsin birlikte, kendi istediği kanalda, kendi istediği moderatör ile bu yapılanları tartışalım. Hazır buluşmuşken hem talan edilen ormanlık arazileri, iş bilmeyenlere teslim edilen restorasyonları, müzelerdeki tarihi eser kaçakçılıklarını da konuşuruz. Nasıl olsa, Sayın Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi, ‘Türkiye 21 yıl öncesine göre daha demokratik bir ülke’. Eğer gerçekten daha demokratiksek, daha özgürsek Bakan Bey’e açık çağrımdır. Hodri meydan!"

ANKA