birgün

21° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 11.05.2021 14:24

Bakan Karaismailoğlu, İkizdere direnişini hedef aldı: 'Provokasyon' suçlaması!

İkizdere’deki İşkencidere Vadisi’nde taş ocağı açma girişimine karşı yurttaşların direnişi sürerken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu direnişi hedef aldı. "Rize İkizdere’de oynanan oyun ise sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır" iddiasında bulunan Karaismailoğlu, direnişi 'provokasyon' olarak nitelendirdi!

Bakan Karaismailoğlu, İkizdere direnişini hedef aldı: 'Provokasyon' suçlaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İkizdere'de talana karşı çıkan yurttaşların direnişini hedef alarak 'provokasyon' suçlamasında bulundu.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cengiz İnşaat’ın, Rize’de kurulması planlanan İyidere Lojistik Limanı Projesi için İkizdere’deki İşkencidere Vadisi’nde taş ocağı açma girişimine karşı yurttaşların direnişi sürerken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu direnişi hedef alan açıklamalarda bulundu.

Rize’de bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, belediyeyi ziyaret etti, Rize Valisi Kemal Çeber, AKP Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ile birlikte kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.

Dolgu alanında yapılan Çay Çarşısı projesinde incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, daha sonra İyidere Lojistik Liman Projesi sahasına geçti.

Burada açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, “Yakın zamanda Karadeniz Havzası, petrol, doğalgaz ve daha birçok yeraltı kaynaklarının çıkarıldığı enerji bölgesi olacak. 2023 yılında tamamlayacağımız Rize İyidere Lojistik Limanı ile de Rizemizi lojistik üssü yapacağız. Karadeniz önümüzdeki on yıllarda Avrasya’nın ticaret gölü olacaktır. Karadeniz’in artan ticari trafiğini ve buradan sağlayacakları kazançları ön gören tüm Karadeniz ülkeleri liman yatırımlarına hız vermiş, hummalı hazırlıklara girişmiştir" dedi.

bakan-karaismailoglu-ikizdere-direnisini-hedef-aldi-provokasyon-suclamasi-874678-1.

"KARADENİZ'DE HAKİMİYET YARIŞININ KAZANANI OLMAK BİZE YAKIŞACAK"

"Karadeniz’de hakimiyet yarışının kazananı olmak herkesten çok bize yakışacaktır" diyen Karaismailoğlu, "Dün 3’üncü köprüye, İstanbul Havalimanı’na, Şehir Hastaneleri’ne karşı çıkanlar, bugün burada Rize İkizdereli kardeşlerimizi yalanlarıyla kandırmaya çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız da biz de Rize’nin, Trabzon’un evlatlarıyız. Karadeniz’in ekmeğiyle, suyuyla büyüdük. Ülkemize ve bölgemize yapacağımız büyük yatırımlara karşı çıkanlara artık ne devletimiz ne halkımız ne gençlerimiz kulak asmıyor. Hem doğayı koruyacağız hem de ülkemizi çağın en ileri altyapısıyla donatacağız" iddiasında bulundu.

"İKİZDERE'DE OYNANAN OYUN..."

Karaismailoğlu, İkizdere direnişini hedef aldığı açıklamasında şunları söyledi: "Rize İkizdere’de oynanan oyun ise sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır. Bu provokasyonlar, siz değerli kardeşlerimizin basiret ve feraseti ile defedilecektir."

BÖLGE HALKI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İşkencedere Vadisi’inde yapılacak olan taş ocağı için açılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Karaismailoğlu, dün bölge halkının sert tepkisiyle karşılaşmıştı. Bölge halkı doğalarının tahrip edilmesine tepki gösterirken Karaismailoğlu'nun, “2 sene dolmadan çıkıp gideceğiz” sözlerini sarf ettiği duyulmuştu.

Bakan Karaismailoğlu tepkiler üzerine arkasını dönüp korumaları eşliğinde makam arabasına binerek alandan ayrıldı. Bakanın ayrılışıyla kalabalıktan yuhalama sesleri yükselmişti. Köylüler, “Direne direne kazanacağız” sloganları atmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol